Chorzów rozpoczął pełną „Akcję Zima”. Na ulicach pracują pługopiaskarki, a służby apelują o ostrożność ze względu na śliskie nawierzchnie.
Chorzów przygotowany na zimowe warunki
W Chorzowie służby drogowe od kilku dni intensywnie monitorują sytuację i reagują na zmieniającą się pogodę. Nocą na ulice miasta wyjechały pługopiaskarki, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo mieszkańców. Prognozy zapowiadają deszcz i deszcz ze śniegiem, co oznacza trudne warunki na jezdniach oraz chodnikach.
Miasto podkreśla, że jest w pełni gotowe na zimę: do dyspozycji pozostaje osiem pługopiaskarek, specjalistyczne ciągniki, a także duże zapasy materiałów – 1500 ton piasku i 3000 ton soli. To pozwoli na szybkie działanie w przypadku nagłego pogorszenia pogody.
Gdzie zgłaszać potrzebę interwencji?
Mieszkańcy mogą zgłaszać śliskie miejsca lub potrzeby odśnieżania. W godzinach 7:00–15:00 działa telefon MZUiM, natomiast całodobowo pracuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dzięki temu interwencje mogą być podejmowane na bieżąco.
Kto odśnieża ulice w Chorzowie?
Warto przypomnieć, że w Chorzowie obowiązuje podział ulic na publiczne i osiedlowe. Odśnieżaniem tych pierwszych zajmuje się miasto, natomiast za ulice wewnętrzne oraz chodniki odpowiadają zarządcy – spółdzielnie, wspólnoty i właściciele.
Dołącz do dyskusji
Jak oceniasz zimowe przygotowania w Chorzowie? Czy Wasza okolica została odśnieżona? Napisz komentarz i sprawdź inne aktualności na mojchorzow.pl.