Wiadomości z Chorzowa

Akcja ZNICZ w Chorzowie. Policjanci podsumowali długi weekend

  • Dodano: 2019-11-05 08:15, aktualizacja: 2019-11-05 08:25

Wczoraj o 6:00 zakończyła akcja „ZNICZ 2019”.

Przez cztery dni 158 chorzowskich policjantów dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom.

Na terenie naszego miasta obyło się bez poważniejszych zdarzeń drogowych
 

Tegoroczna akcja „Znicz 2019”  trwała od czwartku 31 października, od godziny 6.00 do dzisiaj do godz. 6.00. W naszym mieście zaangażowanych w nią było 158 policjantów w tym 87 z ruchu drogowego wspieranych przez strażników miejskich oraz 37 uczniów klasy policyjnej, czyli Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób. 

Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo. 

Pomimo zakończenia akcji "Znicz 2018", zwiększony ruch w rejonie cmentarzy będzie nam towarzyszył jeszcze przez najbliższe dni. Dlatego kierujących prosimy o zachowanie ostrożności w czasie przejazdu w rejonach nekropoli, zaś pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam gdzie nie ma latarni. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.