Wiadomości z Chorzowa

Aktualnie na oddziale zakaźnym przebywają 2 osoby badane pod kątem zarażenia koronawirusem

  • Dodano: 2020-03-06 15:45

Urząd Miasta Chorzów podał aktualne informacje dotyczące sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem. Obecnie w Szpitalu Specjalistycznym w Chorzowie przebywają dwie osoby z objawami przypominającymi objawy koronawirusa.

Aktualnie na oddziale zakaźnym przebywają 2 osoby badane pod kątem zarażenia koronawirusem. Jutro będą znane wyniki ich badań. Do tej pory wszystkie przebadane osoby miały wynik NEGATYWNY. To dobra wiadomość, a druga dobra jest taka, że po zeszłotygodniowej fali zgłoszeń do szpitala, widać lekkie uspokojenie sytuacji.

Urząd Miasta Chorzów od kilku dni wydaje oświadczenia, w którym uspokaja mieszkańców naszego miasta. Jak zapewniają przedstawiciele chorzowskiego magistratu, nie ma powodów do paniki - w mieście nie ma koronowirusa! Warto jednak pamiętać o zachowaniu zasad higieny i sprawdzać komunikaty Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Oto treść najnowszego komunikatu Urzędu Miasta Chorzów:

Aktualnie na oddziale zakaźnym przebywają 2 osoby badane pod kątem zarażenia koronawirusem. Jutro będą znane wyniki ich badań.

  • Warto pamiętać, że we wtorek Szpital Specjalistyczny wprowadził całkowity zakaz odwiedzin.
  • Władze Parku Śląskiego podjęły decyzję o przełożeniu biegu wiosennego, który miał odbyć się w weekend ze względów bezpieczeństwa

Pamiętajmy o myciu rąk, higienie, zachowaniu ostrożności w kontaktach z innymi. To nasza największa broń przeciwko wszelkich wirusom!

Każdy, kto wrócił z Chin, Iranu, Japonii, Korei Południowej, Singapuru, Tajlandii, Tajwanu, Wietnamu, a także do północnej części Włoch, jeśli: zaobserwował u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to powinien bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego, lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Infolinia dot. koronawirusa działa pod numerem 800 190 590. Będzie ona dostępna przez całą dobę. Dla turystów, którzy byli lub dalej są we Włoszech została uruchomiona włoska infolinia: Lombardia per Coronavirus: 800 894 545.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również