Wiadomości z Chorzowa

Aleja Łani w pełnej krasie

  • Dodano: 2021-11-09 07:00, aktualizacja: 2021-11-09 07:16

Kolejna ważna aleja w Parku Śląskim przeszła modernizację. Zakończono prace na Al. Łani, która prowadzi do znanych i chętnie odwiedzanych restauracji oraz Galerii Rzeźby Śląskiej. Powodów do zadowolenia jest więcej. Parkowi Goście mogą już korzystać z parkingu przy Al. Dojazdowej, gdzie wymieniono nawierzchnię.

Wykonawca prac firma Drogopol z Katowic uwinęła się błyskawicznie

Pod koniec wakacji rozstrzygnięto przetarg, wczoraj dokonano finalnych odbiorów. 

Aleja Łani została zmodernizowana na całej długości. Drogowcy wymienili asfalt na 750-metrowym odcinku. Zadbano też o podbudowę, która została dodatkowo wzmocniona. Wszystko po to, by w przyszłości mógł tędy jeździć ekologiczny transport oraz autobusy wycieczkowe do Planetarium Śląskiego i okolicznych restauracji (to alternatywna trasa w przypadku remontu innych ciągów komunikacyjnych).

Zmiany zaszły też na parkingu przy Al. Dojazdowej (na wysokości parku linowego). Szutrowa nawierzchnia, na której zostawialiśmy samochody, została zerwana, a w jej miejsce wylano betonową. Na parkingu może zaparkować 126 samochodów. Utwardzony teren dedykowany jest też autobusom, które prędzej miały tutaj problemy z parkowaniem.

Realizacja zadania kosztowała blisko 980 tys. zł brutto. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również