Wiadomości z Chorzowa

Aleja Łani w pełnej krasie

  • Dodano: 2021-11-09 07:00, aktualizacja: 2021-11-09 07:16

Kolejna ważna aleja w Parku Śląskim przeszła modernizację. Zakończono prace na Al. Łani, która prowadzi do znanych i chętnie odwiedzanych restauracji oraz Galerii Rzeźby Śląskiej. Powodów do zadowolenia jest więcej. Parkowi Goście mogą już korzystać z parkingu przy Al. Dojazdowej, gdzie wymieniono nawierzchnię.

Wykonawca prac firma Drogopol z Katowic uwinęła się błyskawicznie

Pod koniec wakacji rozstrzygnięto przetarg, wczoraj dokonano finalnych odbiorów. 

Aleja Łani została zmodernizowana na całej długości. Drogowcy wymienili asfalt na 750-metrowym odcinku. Zadbano też o podbudowę, która została dodatkowo wzmocniona. Wszystko po to, by w przyszłości mógł tędy jeździć ekologiczny transport oraz autobusy wycieczkowe do Planetarium Śląskiego i okolicznych restauracji (to alternatywna trasa w przypadku remontu innych ciągów komunikacyjnych).

Zmiany zaszły też na parkingu przy Al. Dojazdowej (na wysokości parku linowego). Szutrowa nawierzchnia, na której zostawialiśmy samochody, została zerwana, a w jej miejsce wylano betonową. Na parkingu może zaparkować 126 samochodów. Utwardzony teren dedykowany jest też autobusom, które prędzej miały tutaj problemy z parkowaniem.

Realizacja zadania kosztowała blisko 980 tys. zł brutto. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.