Wiadomości z Chorzowa

Andrzej Kotala został nowym przewodniczącym Zgromadzenia GZM

  • Dodano: 2022-11-17 15:00

Za nami XLVIII sesja Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w trakcie której wybrano nowego przewodniczącego po rezygnacji z tej funkcji prezydenta Gliwic, Adama Neumanna. Nowym szefem został prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Zgromadzenie to organ uchwałodawczo-kontrolny Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W jego skład wchodzą przedstawiciele wszystkich 41 miast i gmin członkowskich. Zgromadzenie podejmuje uchwały dotyczące sposobu, formy i finansowania projektów związanych z realizacją przez Metropolię ustawowych zadań. Zgromadzenie pełni również funkcję kontrolną wobec Zarządu GZM. Co roku spośród jednego z podregionów Metropolii - bytomskiego, gliwickiego, katowickiego, sosnowieckiego lub tyskiego wybierany jest przewodniczący Zgromadzenia.

Podczas XLVIII sesji Zgromadzenia GZM wybrano nowego przewodniczącego, którym został prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala. Tym samym włodarz Chorzowa zastąpił na tym stanowisku prezydenta miasta Gliwice Adama Neumanna, który pełnił funkcję przewodniczącego przez ostatni rok.

Andrzej Kotala przewodniczącym Zgromadzenia GZM na kolejny rok

Jest mi niezmiernie miło, że na kolejny rok rada wybrała mnie do pełnienia zaszczytniej funkcji przewodniczącego Zgromadzenia GZM. Bardzo dziękuję za zaufanie – cieszy się Andrzej Kotala, gratulując wyboru nowemu wiceprzewodniczącemu.

Kto nim został? W skład prezydium Zgromadzenia GZM wszedł prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz, którego powołano na funkcję wiceprzewodniczącego. Pozostali wiceprzewodniczący to prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Fuki

    A co on taki spuchnięty?

  • Eryk

    No spoko. Tymczasem Ukraina nie przeprosiła za przypadkowe uderzenie rakietą w Polskę. Żadnego słowa Przepraszam

  • Eryk

    No spoko. Tymczasem Ukraina nie przeprosiła za przypadkowe uderzenie rakietą w Polskę. Żadnego słowa Przepraszam.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również