Wiadomości z Chorzowa

Anna Poraj nie jest już prezesem Fundacji Parku Śląskiego

  • Dodano: 2019-07-03 12:30

Kolejne zmiany personalne w Parku Śląskim. Tym razem zarząd odwołał Annę Poraj, prezesa Fundacji Parku Śląskiego. Decyzja ta spotkała się ze sprzeciwem społecznym. W sobotę, 20 lipca planowane jest wydarzenie „Murem za Poraj, czyli wpadamy do Rosarium upomnieć się o Anię”.

- Decyzją zarządu Parku Śląskiego, zakończyła się misja Ani Poraj, jako prezesa Fundacji Parku Śląskiego. Nie zgadzamy się z tą decyzją. Wpadamy zatem 20 lipca, na śniadanie na trawie. Leżymy na kocach, jemy jabłka, cieszymy się parkiem, a do tego czasu, udostępniamy wydarzenie, zapraszamy na nie znajomych, robimy sobie zdjęcia z kartką tagiem #muremzaporaj, piszemy maile do prezesa parku. Pokazujemy co to jest presja społeczna – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.


Kim jest Anna Poraj?


Dotychczasowa prezes Fundacji Parku Śląskiego jest z wykształcenia magistrem pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, a z zawodu - trenerem sektora pozarządowego oraz prezesem Instytutu Inicjatyw Pozarządowych i Fundacji Park Śląski. To oddana sprawie edukatorka ekologiczna, kierowniczka Akademii Bioróżnorodności, a także przewodnicząca Rady ds. różnorodności biologicznej Parku Śląskiego. Jest też autorką felietonów i artykułów na tematy pedagogiczne, edukacyjne i związane z III sektorem oraz programów wychowawczych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, a także współautorką licznych publikacji książkowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również