Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Apelujemy o ostrożną jazdę i o noszenie odblasków

  • Dodano: 2018-01-11 08:15, aktualizacja: 2018-01-11 07:36

Jesienno - zimowa aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

Gdy pada deszcz, a na ulicy zalegają liście droga hamowania samochodu znacznie się wydłuża. Zdradliwe również może być słońce, które skutecznie oślepi kierującego powodując, że przez moment straci z pola widzenia to co dzieje się na drodze. Apelujemy do kierowców o wolniejszą jazdę.

Wielu kierowców zapomina, że gdy nawierzchnia drogi jest śliska, koła łatwo tracą przyczepność, co przekłada się na wydłużenie drogi hamowania lub może spowodować, że samochód wpadnie w poślizg. Dlatego zmotoryzowani powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości jazdy do warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni jezdni i wzmożeniu koncentracji szczególnie przed przejściami dla pieszych. Czasami świecące słońce nagle oślepia kierowcę, co powoduje, że przez chwilę traci on widoczność. Wtedy nie jest w stanie zauwazyć przechodzącego pieszego bądź samochodu, który zatrzymał się przed nim. Dlatego apelujemy do pieszych o kontrolowanie przez cały czas przechodzenia przez przejście tego, co dzieje się wokół. Zwiększy to z całą pewnością bezpieczeństwo pieszych. Gdy zatroszczy on się jeszcze dodatkowo o swoją widoczność poprzez noszenie odblasków, prawdopodobieństwo tego, że stanie się ofiarą wypadku na pewno się zmniejszy. Albowiem to właśnie element odblaskowy powoduje, że widoczność pieszego na drodze wzrasta nawet 5-krotnie.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Sebs

    A dzisiaj właśnie na Czempiela śmiertelne potrącenie na pasach. W drugi dzień świąt idę na pasach a kierowca na mnie trąbi. Jesteśmy społeczeństwem chamów

  • Tomala

    No mówiłeś w pracy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.