Wiadomości z Chorzowa

Areszt za przemoc domową. 43-latek od dłuższego czasu znęcał się na żoną

  • Dodano: 2022-03-10 09:45

Najbliższy miesiąc spędzi w areszcie 43-letni mężczyzna, który jest podejrzany o znęcanie się nad swoją żoną. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z chorzowskiej dwójki, po kolejnej awanturze, którą wszczął swojej partnerce. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Kobieta zadzwoniła po pomoc. Bała się, że mąż znów ją pobije

W niedzielę do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwoniła przerażona kobieta z prośbą o pomoc, informacja niezwłocznie została przekazana do Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. W trakcie rozmowy ze zgłaszającą dyżurny ustalił, że do drzwi mieszkania dobija się mąż kobiety, ale ona nie chce go wpuścić bo boi się, że znowu ją pobije.

To nie była już pierwsza interwencja wobec 43-latka

Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani mundurowi z chorzowskiej dwójki, którzy zatrzymali agresora. Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej dwójki, jak ustalili, nie była to pierwsza interwencja wobec tego agresora, 43-latek od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychiczne nad swoją żoną. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, sprawca usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury i sądu.

Chorzowski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również