Wiadomości z Chorzowa

Awaria instalacji gazowej przy ul. 11 Listopada! Lokatorzy wyczuli zapach gazu

  • Dodano: 2023-02-22 12:15

Wczoraj w godzinach wieczornych lokatorzy budynku przy ul. 11 Listopada w Chorzowie wyczuli na klatce schodowej zapach gazu. Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz pogotowie gazowe, które ujawniło nieszczelność.

Chorzów. Na klatce schodowej ulatniał się gaz

We wtorek 21 lutego o godzinie 18:25 chorzowscy strażacy otrzymali informację, że mieszkańcy 4-kondygnacyjnego budynku wielorodzinnego znajdującego się w Chorzowie przy ul. 11 Listopada wyczuli zapach gazu na klatce schodowej. Na miejsce udali się strażacy oraz pogotowie gazowe.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że na klatce schodowej na wysokości 2 piętra odczuwalny jest zapach gazu – poinformował Paweł Strugacz, zastępca oficera prasowego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz skontrolowali mieszkania i klatkę schodową na obecność gazu w powietrzu miernikiem. W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie gazowe, które również dokonało kontroli mieszkań. W czterech mieszkaniach, w tym trzech na parterze i jednym na trzecim piętrze, ujawniono butle na gaz propan-butan. Butle zostały zakręcone i odkręcone od kuchenek gazowych. Lokatorzy otrzymali zakaz korzystania z butli w budynku.

– Kolejno pogotowie gazowe dokonało kontroli instalacji gazowej w budynku. Stwierdziło ono nieszczelność w pionie instalacji na klatce schodowej. Gaz został przez pogotowie gazowe zakręcone na zaworze głównym – powiedział zastępca oficera prasowego. 

Na szczęście, dzięki czujnym mieszkańcom usterka została szybko zauważona. Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały ok. 50 minut.

Komentarze (3)    dodaj »

  • © Mark

    - Tak, niestety "w Mieście już dawno temu, wszystko umarło - Ostatnia Świeczka, zgasła". Polityka, w ostatnich latach trochę też była Trudna. A, Teraz jeszcze wszystko: trudniej "pozyskać jakieś środki".

  • Radek

    Wszystkie chorzowskie patodomki powinni wyburzyć dawno temu. Choć zapewne niedługo same znikną i będzie święty spokój z syfem.

  • Teresa Werner

    Oby jak najszybciej. Niech przejmie to deweloper i niech wprowadzą się normalni ludzie. Bo to co obecnie zamieszkuje okolice 11 Listopada, Pawła, Świdra, Piotra, itd ciężko nazwać ludźmi. Taki piękny teren a taka patologia. Inne osiedla sobie poradziły z wypychaniem hołoty. Łagiewniki, Arkady, Pnioki, Batory. Nawet Stary już powoli usuwa meneli. Tylko jeszcze ta cwajka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również