Wiadomości z Chorzowa

Baby Boom w chorzowskim ZOO – na świat przyszły lemury i hirara

  • Dodano: 2022-04-12 07:00, aktualizacja: 2022-04-11 14:51

Ostatnimi czasy w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym cud narodzin jest zjawiskiem całkiem powszechnym. Pod koniec marca na świat przyszły 3 małe lemury oraz pierwsza w historii obiektu hirara.

Nowi mali lokatorzy

W chorzowskim ZOO stale przybywa lokatorów. Oprócz przyjezdnych, na terenie ogrodu zoologicznego często dochodzi do narodzin. Pod koniec marca nasze śląskie ZOO wzbogaciło się o 3 młode lemury katta – bliźnięta oraz jedynaka. Słodkie maleństwa na ten moment nie oddalają się od swoich troskliwych mam – nie zmienia to jednak faktu, że małe lemury można już podziwiać podczas wyprawy do ZOO.

Pierwsza w historii

To  nie koniec dobrych wieści. Miesiąc temu w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym na świat przyszła pierwsza w historii obiektu hirara amerykańska. To pierwszy potomek pary hirar zamieszkującej chorzowskie ZOO. Maleństwo bardzo dobrze się rozwija, lecz na ten moment nie jest jeszcze znana jego płeć. Mała hirara wraz z rodzicami przebywa w ogrzewanym pomieszczeniu, gdzie rodzina czeka na nadejście wyższych temperatur. Wspomniane pomieszczenie nie jest dostępne dla zwiedzających. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również