Wiadomości z Chorzowa

Będą dodatkowe pociągi na Pol’and’Rock Festival. Czy pojadą przez Górny Śląsk?

  • Dodano: 2019-07-18 10:00, aktualizacja: 2019-07-19 13:33

Przewoźnicy kolejowi złożyli zamówienia na 70 dodatkowych pociągów na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Wszystkie zamówienia zostały przyjęte – poinformował wiceprezes PKP PLK, Marek Olkiewicz. Dwa z nich przejadą przez Katowice. 

Przewozy Regionalne zmieniły zdanie

Choć wcześniej Przewozy Regionalne zapowiadały, że w tym roku nie będą uruchamiać specjalnych pociągów, które przewiozą uczestników festiwalu ostatecznie złożyły aż 53 wnioski na pozaplanowe pociągi.

- Wpłynęło łącznie 70 wniosków o dodatkowe pociągi na tegoroczny Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Wszystkie wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone – podkreślił wiceprezes PKP PLK, Marek Olkiewicz.

Poza Przewozami Regionalnymi wniosek na trzy dodatkowe pociągi do Kostrzyna złożyła spółka PKP Intercity, na dwa Koleje Wielkopolskie, na cztery Koleje Mazowieckie, a na osiem Arriva.

Sprzedaż biletów na dodatkowe pociągi już ruszyła

Sprzedaż biletów na dodatkowe pociągi na Pol’and’Rock Festival ruszyła wczoraj. Będą one kursowały od 30 lipca do 4 sierpnia. Przez Katowice do Kostrzyna pojadą pociągi z Krakowa i Rzeszowa, ich kursy będą się odbywać 31 lipca i 1 sierpnia. Fani z naszego regionu mogą też skorzystać z pociągu, który 31 lipca pojedzie na festiwal z Kędzierzyna-Koźla. Pociągi powrotne z Kostrzyna wyjeżdżać będą 4 sierpnia.

Pol’and’Rock to największy festiwal w Polsce

Pol’and'Rock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Odbędą się także spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, sportu i polityki. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób chce podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy finał WOŚP. 


 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.