Wiadomości z Chorzowa

Będą nowe ścieżki rowerowe w Chorzowie. Gdzie powstaną?

 • Dodano: 2020-08-23 12:15, aktualizacja: 2020-08-24 16:37

W Chorzowie powstaną nowe ścieżki rowerowe. Miejski Zarząd Ulic i Mostów ogłosił dwa przetargi na ich budowę. Nowe trasy powstaną m.in. między Amelungiem a Pniokami oraz wzdłuż ul. Parkowej. 

Nowa ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż ul. Parkowej w Chorzowie

Pierwszy z ogłoszonych przetargów podzielony został na dwie części. W ramach tego zamówienia w końcu powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Parkowej. Będzie biegła od wjazdu do Parku Śląskiego przy AKS i połączy się ze ścieżką wzdłuż ul. Kościuszki. Większość tej trasy to będzie wydzielona droga dla rowerów o długości 370 m, która będzie się łączyła z ciągami pieszo – rowerowymi. Przy ul. Kościuszki zaplanowano m.in. pas lewoskrętu dla rowerów.

Ciąg pieszo - rowerowy połączy Amelung z Pniokami

Kolejna część zamówienia obejmuje budowę ciągu pieszo – rowerowego łączącego kompleks wypoczynkowy Amelung z osiedlem Pnioki. Trasa będzie miał swój początek już przy ul. 3 Maja i pobiegnie do ul. Opolskiej. Długość ścieżki to ponad 680 m. Zaplanowano także budowę trzech miejsc odpoczynku, przejazdu rowerowego przez ul. Opolską oraz sieci oświetleniowej. 

- Rozwiązania projektowe budowy ścieżki pieszo – rowerowej zostały skoordynowane z dokumentacją projektową dotyczącą rozbudowy układu komunikacyjnego wzdłuż ul. 3 Maja w Chorzowie – czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

Chodniki w Chorzowie będą dostosowane do ruchu rowerowego

Kolejny przetarg związany jest z budową ciągów rowerowych w Chorzowie. W ramach tego zadania zaplanowano m.in. dostosowanie do ruchu rowerowego chodnika wzdłuż ul. Legnickiej i alei w Parku Redena oraz rowerowe połączenie ulic Siemianowickiej i Kasprowicza. Projekt zakłada także wykonanie oznakowania m.in. na odcinku od ul. Pocztowej do ul. Długiej, od pl. Hutników do ul. Batorego, przy nasypie w rejonie ul. Klonowej oraz wzdłuż ulic Maciejkowickiej i Michałkowickiej.

Zobacz także

Komentarze (19)    dodaj komentarz »

 • Augustin

  Miejmy na dzieję, że tą ścieżkę od Amelungu do Opolskiej pociągną dalej śladem linii piaskowej. Dobrze by było ja wyrównać i wyasfaltować tak jak na początku przy gwareckiej

 • Richat

  Wyasfaltuj se mózg

 • Ktosiu

  A ja jestem ciekawa dlaczego ktoś mądry inaczej ścieżkę wyznaczył po prawej stronie chodnika?? Pieszy ma iść przy ulicy, pomiędzy samochodem a rowerem. Jest podwójnie narażony. Ścieżka rowerowa powinna biec przy ulicy.

 • Kolejorz

  To faktycznie głupota.

 • Viola

  Z niecierpliwością czekam na ścieżkę rowerową między Amelungiem i Opolską, bo na dotychczasowej zwykłej ścieżce pełnej kamieni, wybojów i szkła już dwukrotnie zaliczyłam "gumę".

 • Rich

  Szczerze mówiąc ta trasą po torach jest szalona. Od 3 maja śpią bezdomni przy kanałach a od opolskiej to za[...]ie sakramenckie.

 • Ewa Szylewska

  Potrzeba jeszcze do tej ścieżki dojechać. Wyjazd z Kadeckiej wzdłuż Rycerskiej do Kościuszki to dla rowerów i wózków istny koszmar..

 • Mizi

  Przy klonowej już kilka lat nie ma nasypu.

 • ask

  z dokumentów przetargowych  Przebicie przez nasyp kolejowy w rejonie ul. Klonowej (wykonanie oznakowania) - czytanie ze zrozumieniem potrzebne :)

 • Kolejorz

  Tam jest jeszcze jeden nasyp.

 • Zibi

  Promocja na wyrost

 • Marek P

  Dziękuję za takie ścieżki,, walnąć znak na chodniku i już jest ścieżka np Stefana Batorego i jak tam jechać między ludźmi. Parkową spokojnie można jechać chodnikiem bo ludzie mało tam chodzą, popatrzcie jak wyglądają ścieżki np w Holandii

 • Damian Ja.

  Budowa ścieżek rowerowych w Chorzowie tym tempie potrawa pewnie ze sto lat. Powodzenia.

 • Nana

  Mieszkam na amelungu ale nie wiedziałam że to "kompleks wypoczynkowy". Śmiechu warte :-)

 • Franz

  A weź się tam wy sraj jak cie przypili, ni ma gdzie.

 • Elek

  Z tym amelungiem już się tak wydurniaja jak mało co. Odnoszę wrażenie że UM ma to miejsce za niesamowity sukces. Tylko że wszystko zrobił deweloper i ludzie a nie UM. Od kilku lat kosze trawę na wzniesieniu gdzie mieszkam. Chyba przestanę bo okazuje się że to UM kosi.

 • Chorzowianie

  Kiedy wreszcie ktoś mądry zaleje tą ulicę Parkową asfaltem? Ile jeszcze będziemy jeździć po tych kocich łbach które niby są zabytkowym traktem? To jest kompletna głupota i arogancja władzy tego miasta że zezwala na takie praktyki. Pan Andrzej K. tamtędy nie jeździ po kase do urzędu miasta więc to olewa. Jeszcze jakiś argument?

 • witia

  Parkowa może i jest zabytkowa , ale ta kostka ogranicza prędkość "samobójców" rajdowych .

 • Ania pawlaczka

  A Ty witia to durś na kocie że krytykujesz auta?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.