Wiadomości z Chorzowa

Bieg dla WOŚP za nami, ponad tysiąc uczestników! [FOTORELACJA]

  • Dodano: 2024-01-28 16:45, aktualizacja: 2024-01-29 11:32

Za nami kolejna, dziewiąta już edycja Biegu z sercem WOŚP w Parku Śląskim. Na starcie pojawiło się ponad tysiąc uczestników, a przy Stadionie Śląskim od rana sporo się dzieje. 

Ponad tysiąc biegaczy i zawodników nordic walking

Gdy zbliżyliśmy się do punktu startowego trwała właśnie rozgrzewka dla zawodników. Nie wszyscy byli na miejscu, więc wydawało się, że uczestników jest około 500. Tymczasem na numerach startowych pojawiały się liczby 800, 951, 1150 i kolejne. Chwilę po 12 kolorowy tłum biegaczy wyruszył na parkowe alejki, by wspólnie, na sportowo, wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

Super sprawa, co roku biegamy dla WOŚP,  w różnych miastach - mówi nam pani Aneta, jedna z uczestniczek zawodów. 

Koszt uczestnictwa w zawodach wynosi 60 złotych, wpłacanych jako cegiełka na WOŚP. Na uczestników czekały na mecie m.in. pamiątkowe medale. 

Wcześniej, o 10.30. zorganizowano I Bieg Malucha z sercem WOŚP.

Po biegu - koncerty i pokazy!

W trakcie zawodów sportowych rozstawiono sceny i przeprowadzano próby zespołów. Od 14 do późnych godzin wieczornych będzie okazja, by wspólnie spędzić czas, wspierając szczytny cel.
Zapowiedzi organizatorów wyglądają bardzo interesująco:

  • Na scenie wystąpią tego dnia m.in.: Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Classic, Oberschlesien, Fanfara Awantura i Gromee. Na małej scenie artystycznej odbędą się pokazy sztuk walki, występ Lufcik na Korbkę i Teatru Ognia.
  • Na godz. 16:00 przed bramą zaplanowano stworzenie największych płuc z zielonych kartoników, a o godz. 20:00 wspólnie będziemy mogli obejrzeć Światełko do nieba. 
  • Dodatkowe atrakcje dostępne podczas wielkiego finału to m.in.: Strefa Bajtla, Strefa badań i konsultacji lekarskich, Pokazy WOPR, Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego, Policji oraz Straży Granicznej, kiermasz ciast i WOŚPowa Warsztatownia. - stadionslaski.pl
Bieg dla WOŚP za nami, ponad tysiąc uczestników! [FOTORELACJA]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również