Wiadomości z Chorzowa

Bieg Wiosenny wraca do Parku Śląskiego. Ruszyły zapisy na imprezę

  • Dodano: 2023-01-16 13:00

Choć mamy środek zimy to zapaleni amatorzy długodystansowych biegów już wypatrują pierwszych wiosennych dni. Z myślą o nich na 12 marca Park Śląski zaplanował jubileuszową, dziesiątą edycję Biegu Wiosennego. Już można się zapisywać!

Nie da się ukryć, że to jedna z najbardziej lubianych imprez biegowych na Górnym Śląsku – doskonale świadczą o tym tłumy zapaleńców, którzy mimo chłodu i kapryśnej, typowo marcowej pogody stają na starcie Biegu Wiosennego. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Biegu Wiosennego, a biegacze ruszą z Pól Marsowych (meta na Stadionie Śląskim). Imprezę zaplanowano na niedzielę 12 marca – start biegu o godzinie 10.00.

Park Śląski to najlepsze miejsce na rozpoczęcie sezonu biegowego. Jego atuty? Budzące się do życia po zimie aleje i meta na Stadionie Śląskim. To wszystko zapewnia Bieg Wiosenny, który od lat cieszy się ogromną popularnością wśród biegaczy – zapowiadają organizatorzy.

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim już 12 marca!

Biegacze będą mieli do pokonania mocno urozmaiconą, ale dobrze znaną weteranom biegów w Parku Śląskim 10-kilometrową pętlą biegnącą przez najpiękniejsze zakątki Parku Śląskiego. Zawodnicy przemierzą centralną częścią parku, ale również tereny leśne i zacienione.

Pobiegniemy zmienioną trasą, która w najbliższym czasie uzyska atest PZLA – informuje Park Śląski.

Na Bieg Wiosenny ruszyły już zapisy – ci, którzy są pewni uczestnictwa powinni rozważyć wykupienie numeru startowego już teraz – do 13 lutego obowiązuje niższa cena, czyli 79 złotych (płatność on-line przelewem).

Od 14 lutego do 1 marca za zapisanie się na bieg trzeba będzie zapłacić 89 złotych.

Organizator przewiduje także sprzedaż pakietów w biurze zawodów w dniach 10, 11, 12 marca do wyczerpania limitu miejsc. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 109 zł.

O popularności Biegu Wiosennego świadczy wiele – tylko w ubiegłym roku na starcie stawiło się aż 1328 osób, w tym młodzież, seniorzy i osoby niepełnosprawne. Najstarszy uczestnik miał 81 lat. W sumie nagrodzono 39 osób w 6 kategoriach dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn. Laureaci otrzymali puchary, medale i zestawy gadżetów.

W 2022 roku udało się przebić dotychczasowy rekord zawodów (31:47 min.) - wśród panów jako pierwszy na mecie zjawił się Bogdan Semenowicz z rewelacyjnym czasem 29:57 min.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również