Wiadomości z Chorzowa

Kolejna inwestycja w Parku Śląskim zrealizowana

 • Dodano: 2023-03-28 06:45, aktualizacja: 2023-03-28 06:59

Dobiegła końca rewitalizacja otoczenia Hali Wystaw „Kapelusz” w Parku Śląskim. Właśnie dokonano odbioru prac w ramach drugiego etapu tego zadania.

Dzięki tej inwestycji piesi zyskali odnowione alejki zarówno przy ścianach mozaikowych jak również przy samej Hali Wystaw „Kapelusz”. Istotną częścią tej inwestycji był gruntowna modernizacji budynku „Bratka”, który zyskał nową elewację. Budynek został podłączony do nowego osadnika, w obiekcie wymieniono również instalację elektryczną.

W pobliżu wyremontowano także murki i schody

Nowością jest boisko do gry w bule, które zostało zlokalizowane przy „Bratku”. Jest ono naturalnie ogólnodostępne dla wszystkich parkowych gości.

Otoczenie Hali „Kapelusz” dzięki modernizacji przeprowadzonej na tak szeroką skalę zmieniło się nie do poznania, to zupełnie nowa jakość. Park Śląski zyskał nową przestrzeń, na której można organizować wydarzenia plenerowe   skupiające uwagę tysięcy mieszkańców aglomeracji. Najlepszym przykładem jest cykliczny Kiermasz Kwiatowy, który zadomowił się właśnie w tym miejscu i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wystawców oraz odwiedzających Zielone Płuca Śląska – zaznacza Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Drugi etap prac został powierzony firmie Tensit sp. z o. o. z Mikołowa. Koszt tych robót wyniósł nieco ponad 800 tys. zł.

Inwestycja została zrealizowana w ramach dwóch zadań pod nazwami: „Rewitalizacja otoczenia Hali Wystaw Kapelusz” oraz z zadania „Park Wielu Pokoleń” z środków pochodzących programu Jessica.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Wiesia

  Przecież ten kurnik jest dla mieszkańców Katowic a nie Chorzowa. Nawet adresowanie akcji jest dla mieszkańców Katowic.

 • Ehh..

  Po co to pokazujecie? Przecież to nie jest dla gości parku. Pod tym budynkiem elita emerytek siedzi i pije kawkę jak na prywatnej posesji.

 • No

  Głównie z tauzena a nie z Chorzowa

 • SH Fun

  Wiesz, często to nie kawa. Później idą w stronę wiaduktu na Chorzowskiej zachowując się co najmniej patologiczne.

 • Jo

  A może w końcu by wyremontowali kapelusz?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również