Wiadomości z Chorzowa

Bulwary w Parku Śląskim przejdą gruntowną modernizację

  • Dodano: 2021-11-18 05:45, aktualizacja: 2021-11-18 05:57

Rusza kolejna ważna inwestycja w Parku Śląskim. Zarząd WPKiW podpisał umowę na realizację „Bulwarów przy stawie Przystań”.

Bulwary usytuowane są pomiędzy Aleją Klonową a stawem przy przystani, zajmują powierzchnię 8400 m2.

Cały teren zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Wykonane zostaną m.in. prace związane z nowymi nasadzeniami i ochroną zieleni, zainstalowane będzie nowe oświetleniem i monitoring, powstaną nowe chodniki i ścieżki piesze, położona zostanie nawierzchnia z kostki brukowej. Poza tym wyremontowane zostaną schody, murki kamienne i balustrady oraz zamontowane zostaną nowe meble. Interesującym elementem inwestycji jest niewątpliwie szachownica wykonana z płyt kamiennych, na której staną 32 figury szachowe o wysokości dochodzącej nawet do 1m! Każdy będzie mógł je wypożyczyć, aby na miejscu rozegrać oryginalną partię szachów.

Pierwszy etap inwestycji zostanie zrealizowany w ciągu kolejnych siedmiu miesięcy. Zawiera się w nim wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi specjalistycznymi opiniami, ekspertyzami i prawomocnym pozwoleniem na budowę.

W drugim etapie wykonane zostaną roboty budowlane, wraz z dostawą materiału roślinnego i wykonaniem nasadzeń roślinnych. Nastąpi to w terminie do ośmiu miesięcy od zakończenia etapu pierwszego.

Zaplanowano nasadzenia m.in.: berberysów, hortensji, ostrokrzewów, irg, śmiałków darniowych. Z kolei na skarpach wyrośnie kalina japońska, której towarzyszyć będą parzydło leśne czy bodziszki i irysy. Nabrzeże to oczywiście roślinność wodolubna: tatarak, strzałka wodna, niezapominajka błotna i wiele innych.

Koszt inwestycji to ponad 2,5 mln zł brutto. Realizacji zadania podejmą się APIS Polska sp. z o.o. (Lider Konsorcjum) oraz APIS Jadwiga Oziębło (Partner Konsorcjum).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również