Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Bal Prezydenta Miasta za nami!

  • Dodano: 2020-02-25 07:00, aktualizacja: 2020-02-25 07:21

Rekord pobity! 85 200,00 złotych zebrano podczas Balu Prezydenta!


To już 6. edycja balu charytatywnego trwającego w naszym mieście. Uzyskane środki Fundacja Afriquia przeznaczy na zakup ortopedycznego stołu operacyjnego dla szpitala dziecięcego w Rilimie (Rwanda), a Fundacja Spectrum Liberi na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych i bieżące utrzymanie ośrodka.

Pierwszy w swoim rodzaju, wyjątkowy piknik rowerowy z...Prezydentem Chorzowa Andrzejem Kotalą wylicytowano za 30 000,00 zł. Ex aequo na drugim miejscu plasuje się portert Piotra Naliwajko, a także filiżanki od Marszałka Tomasza Grodzkiego i Wicemarszałkini Gabrieli Morawskiej-Staneckiej - przedmioty wylicytowano za kwotę 7 000,00 zł.

Oprócz licytacji przedmiotów, wręczono także statuetki wyróżniającym się przedsiębiorcom

Fundacja Spectrum Liberi z Chorzowa, działa od 2013 r. na rzecz dzieci i młodzieży z autyzmem nie tylko z Chorzowa, ale również z miast ościennych. Wspiera 135 podopiecznych wraz z ich rodzinami organizując nieodpłatne zajęcia terapeutyczne, pomoc psychologiczną, akcje charytatywne, prowadzone przez doświadczonych pedagogów, psychologów, terapeutów oraz wolontariuszy. Są to to m. in. zajęcia z arteterapii, muzykoterapii, hipoterapii, dogoterapii. Udaje się je realizować dzięki środkom pochodzącym z darowizn podmiotów gospodarczych i osób indywidualnych oraz funduszom z działalności gospodarczej, handlowej i szkoleniowej.

Fundacja Afriquia organizacja non-profit z Chorzowa, której głównym celem jest pomoc potrzebującym oraz doszkalanie lekarzy w Rwandzie. Fundacja przeprowadziła w Rwandzie szkolenia z zakresu znieczuleń pod patronatem Europejskiego Towarzystwa Anestezjologii Regionalnej i planuje kolejne. Współpracuje ze szpitalami w Kigali i Rilimie. W szpitalu ortopedyczno-rehabilitacyjnym dla dzieci w Rilimie zamierza otworzyć oddział intensywnej terapii. Do tej pory Afriqua przekazała sprzęt medyczny do tych szpitali o wartości 37 tys. euro. Dochód z aukcji pozwoli zgromadzić środki na zakup ortopedycznego stołu operacyjnego dla szpitala dziecięcego w Rilimie.

Chorzów: Bal Prezydenta Miasta za nami!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również