Wiadomości z Chorzowa

Chorzów gra z WOŚP. Patronat tężni na placu Hutników i serwis prezydenta Kotali na aukcji

  • Dodano: 2022-01-23 15:15

30. Finał WOŚP za pasem i samorząd Chorzowa postanowił wesprzeć tegoroczną zbiórkę poprzez wyjątkowe licytacje. Można będzie wybrać patrona dla tężni solankowej na placu Hutników. Prezydent Andrzej Kotala wystawił na aukcję za to porcelanowy serwis.

Jak deklarują władze samorządowe, Chorzów będzie grać z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej! Tradycyjnie w serwisie aukcyjnym Allegro pojawiły się znalazły się charytatywne aukcje, które wystawił nie tylko Urząd Miasta, ale i prezydent Chorzowa, Andrzeja Kotala.

Co interesujące, tym razem zwycięzca licytacji będzie mógł wskazać patrona tężni solankowej znajdującej się przy placu Hutników. Andrzej Kotala postawił na unikatowy porcelanowy serwis do kawy. W aukcjach już można wziąć udział.

Porcelanowy serwis do kawy i patron tężni solankowej. Ruszyły aukcje dla WOŚP

Patrona znajdującej się przy placu Hutników tężni solankowej wskaże osoba bądź firma lub instytucja, która wygra aukcję charytatywną na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Patronat nie będzie jednak stały – przez rok przy tężni będzie stała tabliczka przypominająca o patronie.

Kogo można wskazać jako patrona? Może być to osoba żyjąca lub postać historyczna bądź nazwa przedsiębiorstwa. Trzeba jednak pamiętać, że nazwa nie może być obrazoburcza, sprzeczna z zasadami współżycia publicznego i nie może godzić w interesy osób trzecich. Licytacja [LINK] kończy się dzień przed 30. Finałem WOŚP, w sobotę 29 września.

To nie wszystko - prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala zdecydował się przekazać na specjalną aukcję charytatywną porcelanowy serwis do kawy stworzony przez Porcelanę Śląską z Katowicw skład serwisu wchodzi czajnik, cukiernica, mlecznik, 6 talerzyków deserowych, 6 spodków i 6 filiżanek oraz tacka do ciast. Ta aukcja [LINK] również kończy się dzień przed 30. Finałem WOŚP.

Serwis jest ręcznie dekorowany złotą linią i platynowym paskiem - oryginalnym wzorem z archiwum Giesche, typowym dla stylu Art Deco. Wszystkie elementy serwisu są sygnowane unikatową sygnaturą Giesche, używaną przez ówczesną fabrykę porcelany w latach 1929-1939! – wyjaśnia prezydent Chorzowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również