Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Hala Targowa wystawiona na sprzedaż na OLX!

  • Dodano: 2019-03-25 06:15, aktualizacja: 2019-03-25 06:33

Właściciel budynku Hali Targowej na ul. Katowickiej wystawił zabytek na sprzedaż. Nieruchomość można kupić za 4,5 mln złotych. Miasto ma plany wykupienia POSTI od jej posiadacza.

Oferty kupna zabytkowego budynku można znaleźć w kilku serwisach internetowych związanych z nieruchomościami, a także na OLX-ie. Kwota, za jaką właściciel POSTI jest gotowy sprzedać budynek to 4,5 mln złotych. Hala Targowa od ponad dwóch dekad pozostaje pusta. Chorzowski magistrat ma plany przejęcia zabytku.

 Na przestrzeni ostatnich lat właściciel przedstawiał miastu wiele koncepcji zagospodarowania budynku. Niestety żadna z nich nie została zrealizowana. Ze względu na zabytkowy charakter obiektu, miasto złoży właścicielowi Posti ofertę kupna. Nasza propozycja kwoty, będzie uwzględniać późniejsze nakłady – Posti wymaga gruntownego remontu. 

Jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o konkretnych planach na zagospodarowanie tej przestrzeni - musimy najpierw przeprowadzić szczegółowe analizy. Urząd Miasta myśli nad funkcją usługową, tak aby mieszkańcy mogli korzystać z tego budynku – informuje Karolina Skórka, rzecznik UM Chorzów.

Hala Targowa została oddana w 1905 roku jako pierwsza tego typu budowla na Górnym Śląsku, a jej postawienie kosztowało 700 tys. marek. W okresie międzywojennym obiekt znacznie rozbudowano i zmodernizowano. W budynku od lat 70. do połowy lat 90. znajdowała się palarnia kawy POSTI (Przedsiębiorstwa Obrotu Spożywczymi Towarami Importowanymi) – stąd wzięła się jej obiegowa nazwa - i herbaty oraz wiele mniejszych przedsiębiorstw.

Ok. 7 lat temu powstały plany przebudowy obiektu i jego adaptacji na lokale usługowe i biurowe. Nowy kompleks miał otrzymać nazwę Stara Palarnia (o czym kilkukrotnie informowaliśmy), zgodnie z poprzednim charakterem działalności. Zapowiedzi nie zostały zrealizowane i dziś hala została wystawiona na sprzedaż. 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Elka2312

    Gdzie jest ta debata że spolecznikami, o której mówił Marszałek Chelstowski

  • Ziga

    biera

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.