Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Kiedy otwarcie wodnego placu zabaw?

 • Dodano: 2021-05-25 12:00

Na skwerze przy ulicy Floriańskiej powstał wodny plac zabaw. Urządzenia zamontowano na początku tego tygodnia, a kiedy otwarcie?


To pierwszy wodny plac zabaw w Chorzowie. Inwestycja kosztowała 2 miliony złotych, a jej realizacja rozpoczęła się w połowie ubiegłego roku. Z atrakcji będzie można skorzystać już niebawem, ponieważ otwarcie zaplanowano na sobotę, 29 maja.

- Zobaczcie jak wyglądają atrakcje w akcji! Wielkie otwarcie - wcześniejszy Dzień Dziecka można powiedzieć - już w najbliższą sobotę! Śledźcie nasz profil, bo w ciągu tygodnia ujawnimy szczegółowy harmonogram otwarcia i atrakcje, które będą czekały na najmłodszych – zapowiada chorzowski magistrat.

W ubiegłym roku powstała niecka z urządzeniami, strefa wypoczynku, siedziska i ścieżki. Teraz zamontowano kilkanaście urządzeń znajdujących się w strefie wodnej zabawy m.in. wulkan, rybkę, dżdżownicę, tunel czy żabkę. Obiekt jest wyposażony w brodziki i został dostosowany do osób z niepełnosprawnościami. Wieczorami zaplanowano pokaz podświetlanych fontann.

Budowę wodnego placu zabaw planowano już w 2017 roku

Wodny plac zabaw to długo wyczekiwana inwestycja. Przypomnijmy, że już w 2017 roku ogłoszono przetarg na wykonanie projektu wodnego placu zabaw, który planowano ulokować na skwerze przy ul. Floriańskiej. Przedsięwzięcie nie doczekało się wówczas realizacji ze względu na brak wystarczających środków w budżecie miasta.

Projektu nie porzucono, a jedynie odroczono jego realizację. Budowę wpisano do wieloletniego planu finansowego na 2020 rok. Zakładano, że inwestycja pochłonie 1 mln 850 tys. zł. Brutto. Tak jak przewidziano, w ubiegłym roku udało się sfinalizować budowę placu, a teraz szykuje się jego otwarcie.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Ines

  Ciekawe kiedy te sikające kwiatki zostaną powyrywane. Ostatnio widziałem kobietę myjąca swoje ,,podwozie,, w fontannie na rynku. Jeśli nie będzie tam 24 godziny stać policja to zdemolują ten park w kilka dni.

 • Stig

  Może i fajne ale na nasz klimat zupełnie bez sensu, 2 miesiące zabawy, 10 miesięcy postoju.

 • Wolny

  Na zdjęciach super, w rzeczywistości nie jest to duże. Znam rodzinę która ma 11 dzieci, to tak akurat dla nich :-)

 • Tak jest

  Może wreszcie fontanna przy Pałacu Ślubów przestanie być basenem miejskim dla okolicznej patoli.

 • Gerre

  Jak ktoś ma 11 dzieci to z 500+ stać go na płatny kompleks basenów!! Ach zapomniałem dzieci robi się dla alkoholu przecież

 • Tatiana

  Jeśli znasz rodzinę posiadającą 11 dzieci, to poleć im prezerwatywy, a nie plac wodny!! Dzieci z normalnych rodzin też chcą skorzystać. Nie tylko z cygańskiej patologi, która opanuję jedno miejsce, przy okazji szybko je dewastując.

 • Ewelina

  Nie rozumiem jak można oceniać ludzi nie znając ich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również