Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Kryminalni odzyskali zagęszczarkę wartą 27 tys. złotych

 • Dodano: 2020-12-14 10:15

Kryminalni z chorzowskiej dwójki zatrzymali złodzieja i odzyskali zagęszczarkę skradzioną z placu budowy. Jak się okazało, nie był to koniec problemów 35-latka odpowiedzialnego za to przestępstwo. Oprócz zarzutów za kradzież usłyszał on również zarzut posiadania narkotyków. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Dyżurny Komisariatu Policji II w Chorzowie otrzymał zgłoszenie, że z jednego z placów budowy ktoś ukradł zagęszczarkę. Na miejsce skierowana została ekipa dochodzeniowo-śledcza. W trakcie oględzin terenu, śledczy zauważyli ślady opon pojazdu, którym, jak się później okazało poruszali się złodzieje. To znalezisko okazało się kluczowe dla rozwiązania sprawy. Do akcji wkroczyli kryminalni, którzy analizując zapisy monitoringu miejskiego, wytypowali pojazd, którym prawdopodobnie poruszał się złodziej. 

Zatrzymanie było już tylko kwestią czasu, zaledwie kilka godzin zajęło im odnalezienie samochodu, którym poruszał się 35-letni mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna zaprzeczył, że ma cokolwiek wspólnego z tą kradzieżą, jednakże to nie zmyliło śledczych. Wnikliwie przeanalizowali oni zapisy monitoringów z Chorzowa oraz miast ościennych, co doprowadziło ich do nowego „właściciela” zagęszczarki, która trafiła na jeden z placów budowy w Katowicach. Mężczyzna dokładnie opisał osobę, która sprzedała mu tę maszynę, wtedy śledczy mieli już pewność, że zatrzymany 35-latek ukradł, a następnie sprzedał zagęszczarkę. Wobec tak silnych dowodów mieszkaniec Chorzowa przyznał się do kradzieży maszyny. Nie było to jednak jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścił, gdyż w chwili zatrzymania posiadał przy sobie 50 działek dilerskich amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Chorzów: Kryminalni odzyskali zagęszczarkę wartą 27 tys. złotych

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Artur

  "jednakże to nie zmyliło śledczych. Wnikliwie przeanalizowali oni zapisy" uwielbiam te stylowo prlowskie peany na temat naszych nieustraszonych i nieoszukiwalnych asów

 • Chorzów

  Ciekawe czy pracownik zapłacił za skradziony sprzęt? Ja musiałem zapłacić "pracodawcy" za to że złodziej ukradł rzecz wartą 1 tyś zł. Sprawą też zajmuje się nasza policja ale chociaż mają złodzieja nagranego, nie znaleźli go. A ja 3 miesiące bez premii...

 • Ehh..

  Fajnego masz pracodawcę. Jest jeszcze coś takiego jak kodeks pracy i Sąd Pracy, chyba że przyjmując się podpisałeś jakieś kombinowane papiery od "pracodawcy". Lepiej szukaj innej roboty. Powodzenia.

 • Bagieta

  Złodzieja to mi nie szkoda. Ale z tymi narkotykami to się ośmieszanie. Każdy którego łapiecie ma narkotyki. Czemu?? Bo za narkotyki jest więcej punktów. Takie policyjne realia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.