Wiadomości z Chorzowa

Chorzów ma coraz większe szanse na organizację lekkoatletycznych mistrzostw Europy

  • Dodano: 2019-11-21 15:00

Białoruski Mińsk wycofał się z rywalizacji o organizację lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2024 roku. To oznacza, że wzrastają szanse Chorzowa, bo jedynym rywalem pozostał Rzym. Decyzja zapadnie w maju przyszłego roku.

Szanse Chorzowa są pół na pół 

Organizatorami imprezy w Chorzowie mają zostać: województwo śląskie, miasto Katowice, Stadion Śląski i Polski Związek Lekkiej Atletyki. Projekt pod nazwą „Katowice Silesia” został przedstawiony rok temu, a gospodarza Mistrzostw Europy 2024 wybierze rada European Athletics. Po rezygnacji Mińska pozytywna decyzja dla naszego miasta jest coraz bardziej prawdopodobna.

- Cieszę się, że nasze szanse się zwiększają, bo przy dwóch kandydaturach możemy mówić o szansach 50 na 50 procent. Ponadto warto zwrócić uwagę, że organizatorem ME w 2022 zostało Monachium, a w 2020 najlepszych lekkoatletów Europy będzie gościć Paryż. Tak więc patrząc na geografię sportową to nasza część Europy ma szansę się pokazać w najbliższych latach tylko za sprawą Polski –  stwierdził Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego, w komunikacie dla PAP.

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, przypomniał, że należąca do samorządu województwa śląskiego sportowa arena będzie gościła m.in. nieoficjalne Mistrzostwa Europy sztafet w 2021 roku.

- Jesteśmy konsekwentni w przygotowywaniu wydarzeń umacniających markę Stadionu Śląskiego jako miejsca, na którym mogą odbywać się najważniejsze wydarzenia sportowe. Narodowy Stadion Lekkoatletyczny to już gotowa formuła dla tego obiektu i pokazujemy, że nasza strategia przynosi sukcesy, a żyje on nie tylko wydarzeniami sportowymi, ale też rekreacyjnymi i koncertowymi – podkreśla marszałek Chełstowski.

Przedstawiciele European Athletics dobrze ocenili nasz region

Reprezentanci European Athletics odwiedzili nasz region w ubiegłym miesiącu. Jak podkreśla prezes Stadionu Śląskiego bardzo dobrze ocenili oni infrastrukturę sportową i hotelową.

- Przedstawiciele European Athletics ocenili bardzo dobrze złożone przez nas dokumenty. Byli pod wrażeniem obiektów i infrastruktury. Jestem optymistą i wierzę, że to Stadion Śląski będzie gościł najlepszych lekkoatletów Starego Kontynentu za pięć lat – podsumował Jan Widera.

Przedstawiciele europejskiej federacji obejrzeli m.in. Stadion Śląski oraz obiekty treningowe w Rudzie Śląskiej i Chorzowie. Poznali także rozwiązania komunikacyjne, wyszczególnione w dokumentach aplikacyjnych.
 

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Piko

    Znowu platfusy będą mogli kraść i kombinować na imprezie

  • AntyPiS

    Znów pisiorki będą się musiały gimnastykować, jak nie powiedzieć, że impreza jest w Chorzowie, a nie w Katowicach.

  • Ginter

    Oby tak sie stało, trzymam kciuki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.