Wiadomości z Chorzowa

Chorzów może stać się Rowerową Stolicą Polski. Potrzebny jest wasz udział!

  • Dodano: 2024-06-04 09:30

Chorzów po raz kolejny walczy o stanie się Rowerową Stolicą Polski. Aby tak się stało, mieszkańcy miasta muszą zdobyć wspólnie najwięcej kilometrów spośród wszystkich miast startujących w konkursie. Pomożesz zawalczyć?

Zawalcz dla miasta

Chcąc pomóc Chorzowowi zostać Rowerową Stolicą Polski, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację mobilną „Aktywne miasta” i wybrać Chorzów jako miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry. Możemy dołączyć do istniejących grup lub tworzyć własne z przyjaciółmi, znajomymi z pracy. W aplikacji możemy śledzić przebyty dystans, czas, spalone kalorie, trasy, a zadowalające efekty publikować na portalach społecznościowych. Do jazdy można skorzystać z Metrorowerów rozmieszczonych w Chorzowie. 

Rajd Nadziei

Oprócz rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w Chorzowie odbywa się również Rowerowy Rajd Nadziei, organizowany przez hospicjum i Chorzowski Klub Rowerowy. W niedzielę (9 czerwca) impreza rozpocznie się o godzinie 11 na skwerze przy Hospicjum w Chorzowie. Rajd zakończy się rodzinnym mini piknikiem w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie".

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Chorzowa do kręcenia kilometrów dla naszego miasta i do udziału w Rowerowym Rajdzie Nadziei. Razem możemy pomóc Chorzowowi zostać Rowerową Stolicą Polski!

Chorzów może stać się Rowerową Stolicą Polski. Potrzebny jest wasz udział!

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: FB Miasto Chorzów / fot. FB Miasto Chorzów, mat. organ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również