Wiadomości z Chorzowa

Chorzów nie utonie w śmieciach! Zabezpieczono odbiór odpadów komunalnych

 • Dodano: 2020-02-15 06:00, aktualizacja: 2020-02-15 08:22

Od dziś przestaje obowiązywać umowa na odbiór odpadów z Chorzowa, którą miastu wypowiedziała spółka PTS Alba. Nasze miasto jednak nie utonie w śmieciach! Udało się zabezpieczyć odbiór odpadów do czasu rozstrzygnięcia nowego przetargu. 

Śmieci nadal będzie odbierać Alba

Po dwudniowych negocjacjach udało się uzgodnić warunki umowy ze spółką Alba – informuje Urząd Miasta Chorzów. Do czasu rozstrzygnięcie nowego przetargu odbiór odpadów w naszym mieście ma się odbywać na dotychczasowych zasadach.

- Zawarliśmy umowę z wolnej ręki. Mieliśmy mało czasu, a gospodarka odpadami to złożony proces, dlatego niejako byliśmy zmuszeni na ten czas powierzyć zadanie firmie Alba. To firma, która ma już rozbudowaną infrastrukturę w Chorzowie – tłumaczy Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Urzędnicy zapewniają, że zarówno dziś, jak i w kolejne dni, śmieci z Chorzowa będą wywożone zgodnie z harmonogramem. Tak jak dotychczas będzie także funkcjonował Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Bytkowskiej.

Alba zerwała umowę, bo stawki były zbyt niskie

O zerwaniu przez PTS Alba umowy na wywóz odpadów z Chorzowa prezydent Andrzej Kotala poinformował w poniedziałek po południu za pośrednictwem Facebook’a. 

- Do dziś mogliśmy się chwalić jedną z najniższych stawek za wywóz śmieci w Metropolii. Niestety, firma Alba wypowiedziała właśnie Chorzowowi umowę na wywóz odpadów. Obecne stawki, zdaniem Alby, są zbyt niskie i nie pozwalają dłużej świadczyć usługi na dotychczasowych warunkach. Jak argumentuje Alba przyczyną jest drastyczny wzrost m.in. opłaty za korzystanie ze środowiska. Obecnie to 270 zł za tonę. Dla porównania w 2017 r. było to niespełna 25 zł – napisał prezydent na portalu społecznościowym.

W najbliższy poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Chorzów, podczas której ze swoich decyzji ma się wytłumaczyć prezes PTS Alba. Później miasto ma przystąpić do ogłoszenia nowego przetargu na odbiór odpadów z Chorzowa. 

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Sss

  Chorzów to jest straszne miasto pod względem władzy czy PiS czy po czy inni nawet ci z polecenia rodziców zaczynają karierę polityczne w Chorzowie. Każdy dba tylko o swoje zyski miasto mają w duuuupciiiiiiiii.

 • Olo

  Precz z Alba!!!!!!!!!!! To najgorsza firma!!!! Brudasy!

 • Vox

  Sam jesteś brudas jak nie wiesz o co chodzi proszę się nie udzielać

 • Chorz

  Tak władza Chorzowa dba o chorzów ze śmieci nam wypowiadają to pokazuje jacy to oni są chytrusy (dosia) w kieszeń

 • mieszkaniec

  Sześć babek z Świętochłowic ma większe cochones niż większość facetów w Chorzowie, działo się źle w mieście, zbierają podpisy pod referendum, nawet kibice z tak obszerną strukturą wychodzą na baby, przy tych babkach z Świętochłowic

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.