Wiadomości z Chorzowa

Chorzów otrzymał 12 mln zł na realizację inwestycji drogowych

 • Dodano: 2021-04-22 07:00, aktualizacja: 2021-04-21 22:39

Do tej pory Chorzów nie otrzymał dotacji z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jednakże rząd postanowił dofinansować chorzowskie inwestycje drogowe. Miasto otrzymało prawie 12 milionów złotych!Dzięki finansowemu wsparciu z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg miasto będzie mogło zrealizować szereg przedsięwzięć, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na chorzowskich drogach.

W Chorzowie zostaną zrealizowane następujące inwestycje:

 • Przebudowa ulicy Hajduckiej oraz fragmentu Alei Bojowników o Wolność i Demokrację w Chorzowie – 1 495 776 mln zł;
 • Przebudowa ulicy 3 Maja w Chorzowie – na rok 2021 - 4 395 000 mln zł, na rok 2022 - 1 963 077 mln zł;
 • Przebudowa ul. Władysława Truchana na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Strzelców Bytomskich w Chorzowie – na rok 2021 – 25 000 tys. zł, na rok 2022 – 2 000 000 mln zł, na rok 2023 – 2 075 878 mln zł


Przypomnijmy, że Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg finansowany jest z wpłat pochodzących z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), dotacji z budżetu państwa (w tym z części budżetu, której dysponentem jest Minister Obrony Narodowej), Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe oraz z zysku jednoosobowych spółek Skarbu Państwa i spółek, w których wszystkie akcje (udziały) są własnością Skarbu Państwa. 

Z Funduszu Inwestycji Lokalnych Chorzów otrzymał 0 zł 

Co ciekawe, pod koniec ubiegłego roku do gmin województwa śląskiego  miało trafić blisko 1,3 mld zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Chorzów nie dostał wówczas nic. Stało się tak pomimo tego, że miasto złożyło wnioski o dofinansowanie dwóch inwestycji – budowy stadionu przy ul. Cichej 6 w setną rocznicę utworzenia klubu Ruch Chorzów oraz przebudowy DK79 (ul. Katowicka) w rejonie ul. Metalowców.

Analogiczna sytuacja miała miejsce podczas drugiego naboru wniosków. Tym razem zgłoszono potrzebę dofinansowania remontu oddziału położniczo-ginekologicznego w Zespole Szpitali Miejskich. Kiedy 31 marca ogłoszono wyniki, okazało się, że Chorzów ponownie otrzymał okrągłe 0 zł z 1,65 mld zł.

Komentarze (3)    dodaj »

 • kłamstwo

  Podajecie nieprawdę! Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w I turze Chorzów dostał ok. 11 mln zł!

 • Edek

  Puknij się w głowę.

 • Stig

  Cicho siedź pisowcu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również