Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Otwarcie nowego OIOM-u w Zespole Szpitali Miejskich [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2019-06-26 07:15, aktualizacja: 2019-06-26 08:01

Sala wielostanowiskowa z 6 specjalnymi łóżkami, 2 izolatki ze śluzami, a także nowoczesne pompy infuzyjne i inny specjalistyczny sprzęt niezbędny do ratowania życia za ponad 3 miliony złotych - tak wygląda nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Nowy oddział został oddany do użytku 25 czerwca

To już jest naprawdę XXI wiek. Jesteśmy dumni, że możemy otworzyć dzisiaj Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w nowym pawilonie. To zasługa wielu osób: pracowników szpitala, władz miasta, wykonawców, projektanta. Wspierało nas wiele osób - podkreśla dr Jerzy Szafranowicz, Dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Oddział znajduje się w nowym miejscu, w rozbudowanym za blisko 14 milionów złotych Pawilonie A. Oprócz strefy medycznej znajdują się tu jeszcze pracownie EKG, wysiłkowa i UEG, a także niezbędne pomieszczenia sanitarne. Wszystko po to, aby poprawić jakość leczenia pacjentów.

To kolejne wsparcie dla Zespołu Szpitali Miejskich w naszym mieście. Tym razem jest to kwota 8 milionów złotych - wskazuje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa - Nasz szpital się rozwija i już teraz ma jeden z największych kontraktów z NFZ w województwie.

Budowa nowej przestrzeni przy pawilonie pozwoliła też umieścić tam nowoczesną aptekę szpitalną

Wyposażenie jej w wydajną klimatyzację pozwoli przechowywać leki i preparaty dla całego szpitala. Dzięki strefie ekspedycji, specjalnym wózkom i podnośnikom, transport leków do pacjentów będzie przebiegał szybciej i wygodniej. 

Chorzów: Otwarcie nowego OIOM-u w Zespole Szpitali Miejskich [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.