Wiadomości z Chorzowa

Chorzów prymusem w dziedzinie edukacji!

  • Dodano: 2021-07-08 08:15, aktualizacja: 2021-07-08 06:31

Maksymalną liczbę punktów uzyskało Miasto Chorzów w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji "Samorządowy Lider Edukacji". Dzięki temu Chorzów zyskał Wyróżnienie Primus, które otrzymało jeszcze tylko jedno miasto w Polsce. 

Jednostka terytorialna należy, w ocenie Komisji Certyfikacyjnej, do grona najbardziej innowacyjnych, efektywnych i skutecznych polskich samorządów w dziedzinie polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą - napisano w uzasadnieniu.

Komisja Certyfikacyjna wskazywała chociażby na bardzo dobre działanie chorzowskiej oświaty na rzecz lokalnej społeczności, bezustanne unowocześnianie i rozbudowę infrastuktury oraz bardzo dobre zarządzanie i wprowadzanie procedur bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19.

Szczególnie ostatni rok był dla nas czasem bardzo wytężonej pracy. Musieliśmy zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i przygotować szkoły na działanie w dobie pandemii oraz nauczania zdalnego. Cieszymy się, że nasze starania znalazły uznanie w oczach Zespołu Certyfikacyjnego - tłumaczy Wiesław Ciężkowski, Wiceprezydent Chorzowa odpowiedzialny za edukację.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.