Wiadomości z Chorzowa

Chorzów przyłączył się do akcji "Minuta ciszy dla ofiar pandemii"

 • Dodano: 2021-03-12 12:30

Chorzów przyłączył się do akcji "Minuta ciszy dla ofiar pandemii". Dzisiaj o godzinie 12:00 nie wybrzmiał tradycyjny hejnał. 
 

"Minuta ciszy dla ofiar pandemii"

12 marca 2020 roku Główny Inspektorat Sanitarny potwierdził pierwszy zgon osoby zakażonej koronawirusem. Przez rok odeszło z tego powodu ponad 46 tysięcy Polaków. Do tego dochodzą zgony na choroby współistniejące. 

Akcja "Minuta ciszy dla ofiar pandemii" została zapoczątkowana przez redakcję "Wyborczej". Inicjatorzy akcji podkreślają, że przez ostatni rok koronawirus wpłynął negatywnie na życie wszystkich. Wiele osób zamknął w domach, pozbawił pracy, wywołał niepokój i niepewność co do przyszłości. Piątkowa minuta ciszy będzie upamiętnieniem ofiar, ale też wyrazem wsparcia dla tych, którzy codziennie walczą z pandemią.

"Ten rok był dla wielu z nas rokiem tragicznym. Stąd nasza prośba, byśmy wszyscy wspólnie upamiętnili tych, którzy stracili życie w walce z chorobą. Symbolicznymi gestami nie pokonamy koronawirusa. Ale w obliczu pandemii, z którą przyszło nam się zmierzyć, solidarność, pamięć, wspólnota to potężny oręż" - czytamy w komunikacie inicjatorów akcji.


Do akcji przyłączył się także Chorzów

O 12:00 wyjątkowo nie odegrano hejnału, który codziennie w południe towarzyszy nam w mieście.

- Mija rok od dnia, w którym potwierdzono pierwszy zgon osoby zakażonej koronawirusem. Przez 12 miesięcy koronawirus przyczynił się do śmierci kilkudziesięciu tysięcy  Polaków. Życia już im nie wrócimy, ale możemy oddać im hołd. To dlatego Chorzów dołącza do ogólnopolskiej akcji i o 12:00 wyjątkowo nie odegra hejnału, który codziennie w południe towarzyszy nam w naszym mieście - czytamy na stronie UM Chorzów

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Adìolf

  Polityczna zmowa każdej parti, frakcji itp stop bajką

 • Amen

  Ofiar wirusa w całym zeszłym roku było 5 tysięcy, reszta jest wynikiem zaniedbań i błędnych decyzji władz.

 • Lusia

  A wystarczy zawsze i wszędzie nosić maseczki! Nie bądźmy wreszcie egoistami! Minuta ciszy dla wszystkich zmarłych w czasie pandemii.....

 • Gyna

  Zapytaj się kogoś kto był chory czy nosił maseczkę, może wtedy coś dotrze do twojego rozumu.

 • Ewa

  Kiedy w Chorzowie będą testy na cowid ??

 • Gienek

  Ja się przyłącze do akcji ,,olewamy inne choroby,,. Minuta ciszy dla kardiologii, minuta ciszy dla nefrologii, minuta ciszy dla urologii, minuta ciszy dla gastrologii. Itd... Bo to co się obecnie dzieję to komediodramat. Zaś bardziej dramat dla chorych.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.