Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Rusza nowy sezon padla 

  • Dodano: 2019-03-18 04:15, aktualizacja: 2019-03-18 04:34

Sezonowy kort do padla w Chorzowie otwiera się już w kwietniu. Co MORiS Chorzów przygotował dla fanów tej gry? Sprawdźcie!

Kilka dni temu, MORiS Chorzów poinformował, że sezonowy kort do padla przy ul. Katowickiej 6 (w miejscu lodowiska) zostanie uruchomiony z początkiem kwietnia.

Podobnie jak w poprzednim roku działać będzie szkółka, a wszystkich miłośników padla zachęcamy ponownie do uczestnictwa w lidze. Nowością w tym sezonie będzie Grand Prix Padla. Podobnie jak w zeszłym sezonie istnieje możliwość rezerwacji kortu przez Internet, dzięki portalowi Korty.org – informują pracownicy MORiS Chorzów. 

Chorzowska Liga Padla 

ChLP, która istnieje od ubiegłego roku w tym sezonie będzie rozwijana. Organizatorzy zapowiadają, że zależnie od liczby utworzonych zespołów zostanie stworzonych 4-5 lig.

W trakcie sezonu planujemy rozegranie 5 rund, a każda para zagwarantowane będzie miała rozegranie 15 spotkań. W zależności od poziomu ligi przyznawane są zróżnicowane punkty. Po każdej rundzie nastąpią awanse i spadki. Tym samym w ciągu kilku sezonów można awansować do wyższych lig zdobywając więcej punktów. Na koniec, dla wszystkich drużyn zorganizowany zostanie Puchar ChLP - tłumczy dyrekcja MORiS Chorzów.

Chcesz spróbować swoich sił w Lidze Padla? Zgłoś się poprzez formularz kontaktowy, dostępny na stronie MORiS!

MORiS Chorzów: imprezy na korcie do padla

Sezon zainauguruje Turniej Samorząd - Media – Biznes. W trakcie 3. Edycji Turnieju o Złotą Rakietę uczestnicy będą rywalizować w dwóch pokrewnych sportach rakietowych: padlu i badmintonie, a najlepszych wyłoni klasyfikacja obu dyscyplin.

Kolejna propozycja to Padel Grand Prix. Mają to być cztery turnieje klubowe, w trakcie których zdobywa się punkty. Rozgrywki będą się odbywać w dwóch kategoriach (A i B), maksymalnie po 6 par. W każdym z meczów trzeba będzie zagrać z innym partnerem. Po czterech turniejach wyłoniona zostanie najlepsza trójka (indywidualnie) w każdej kategorii. Terminy rozgrywek zostaną ogłoszone już wkrótce. na stronie internetowej MORiS Chorzów.

Padel to dla Ciebie nowość? Zapisz się do Szkółki Padla

- W tym roku planujemy otworzyć trzy grupy treningowe od 3 do 4 osób, które będą trenowały z instruktorem padla raz w tygodniu. Pierwsze treningi przewidziane są na początek maja. Łącznie szkółka obejmie 12 zajęć, a jej koszt to 150zł. W cenie zapewniamy treningi, wynajem sprzętu oraz wodę dla wszystkich uczestników – informuje MORiS Chorzów.

Szkółka działa od kilku sezonów. Zapisy do szkółki padla przyjmowane są poprzez formularz dostępny na stronie internetowej MORiS Chorzów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.