Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Ruszyła przebudowa ulicy Hajduckiej 

  • Dodano: 2020-05-26 06:30, aktualizacja: 2020-05-26 06:47

Kosztująca ponad 18,5 miliona złotych przebudowa ulicy Hajduckiej właśnie wystartowała. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do jesieni przyszłego roku wyremontowane zostaną prawie 2 kilometry torowiska, przystanki, ulica i chodniki.

To już kolejny, gruntowny remont ważnej drogi z torowiskiem tramwajowym w naszym mieście. W ostatnich latach w ten sposób przebudowaliśmy ulicę Armii Krajowej i przedłużoną ulicę Wolności - wskazuje Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa i dodaje - Równolegle wciąż prowadzimy prace związane z remontem ulicy 3 Maja. Wszystkie te projekty prowadzimy wraz z Tramwajami Śląskimi.


Dzięki tej, dofinansowanej przez Unię Europejską, przebudowie ulica Hajducka zyska całkiem nową drogę, chodniki i infrastrukture towarzysząca jak np. nowe oświetlenie ulicy czy nowe miejsca parkingowe. Przebudowane zostanie skrzyżowanie z aleją Bojowników o Wolność i Demokrację, gdzie pojawi się zautomatyzowana sygnalizacja świetlna, co pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo w tym miejscu. 


Poprawę komfortu odczują także pasażerowie komunikacji publicznej, bo oprócz nowego torowiska i trakcji, zmieni się także sposób organizacji niektórych przystanków. Jeden z nich zostanie przeniesiony w pobliże domu działkowca, gdzie zostanie zbudowany nowy peron dla pasażerów linii tramwajowych. Połączenie przystanków ma również na celu zwiększenie bezpieczeństwa.

Na modernizowanym odcinku nie będą kursować tramwaje, a sporo zmian czeka również kierowców. Zakres prac jest kompleksowy i bez utrudnień zrealizować się ich po prostu nie da - zaznacza Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA


Wszystkie informacje dotyczące objazdów znajdują się tutaj:

https://www.mzuim.chorzow.eu/aktualnosci/aktualnosci/rusza-przebudowa-ulicy-hajduckiej

Chorzów: Ruszyła przebudowa ulicy Hajduckiej 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Potwór

    Udało im się wszystko rozkopać,super niszczyciele.I tak rok minął.

  • Mojkotr

    Bardzo dobrze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.