Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Ruszyła przebudowa ulicy Hajduckiej 

  • Dodano: 2020-05-26 06:30, aktualizacja: 2020-05-26 06:47

Kosztująca ponad 18,5 miliona złotych przebudowa ulicy Hajduckiej właśnie wystartowała. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do jesieni przyszłego roku wyremontowane zostaną prawie 2 kilometry torowiska, przystanki, ulica i chodniki.

To już kolejny, gruntowny remont ważnej drogi z torowiskiem tramwajowym w naszym mieście. W ostatnich latach w ten sposób przebudowaliśmy ulicę Armii Krajowej i przedłużoną ulicę Wolności - wskazuje Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa i dodaje - Równolegle wciąż prowadzimy prace związane z remontem ulicy 3 Maja. Wszystkie te projekty prowadzimy wraz z Tramwajami Śląskimi.


Dzięki tej, dofinansowanej przez Unię Europejską, przebudowie ulica Hajducka zyska całkiem nową drogę, chodniki i infrastrukture towarzysząca jak np. nowe oświetlenie ulicy czy nowe miejsca parkingowe. Przebudowane zostanie skrzyżowanie z aleją Bojowników o Wolność i Demokrację, gdzie pojawi się zautomatyzowana sygnalizacja świetlna, co pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo w tym miejscu. 


Poprawę komfortu odczują także pasażerowie komunikacji publicznej, bo oprócz nowego torowiska i trakcji, zmieni się także sposób organizacji niektórych przystanków. Jeden z nich zostanie przeniesiony w pobliże domu działkowca, gdzie zostanie zbudowany nowy peron dla pasażerów linii tramwajowych. Połączenie przystanków ma również na celu zwiększenie bezpieczeństwa.

Na modernizowanym odcinku nie będą kursować tramwaje, a sporo zmian czeka również kierowców. Zakres prac jest kompleksowy i bez utrudnień zrealizować się ich po prostu nie da - zaznacza Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA


Wszystkie informacje dotyczące objazdów znajdują się tutaj:

https://www.mzuim.chorzow.eu/aktualnosci/aktualnosci/rusza-przebudowa-ulicy-hajduckiej

Chorzów: Ruszyła przebudowa ulicy Hajduckiej 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mojkotr

    Bardzo dobrze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.