Wiadomości z Chorzowa

Chorzów stanie w wielkich korkach. Od poniedziałku zamknięte skrzyżowanie w centrum

 • Dodano: 2023-03-19 12:45, aktualizacja: 2023-03-20 14:31

Korki w Chorzowie nie mają końca, a kierowcy znów muszą uzbroić się w cierpliwość. W poniedziałek 20 marca 2023 r. rusza nie tylko nowy etap przebudowy ul. Katowickiej, ale również kolejny etap usuwania przejazdu kolejowego na ul. Strzelców Bytomskich.

Co to oznacza? Prawdziwą zmorę dla kierowców. Urząd Miasta w Chorzowie poinformował o wdrożeniu kolejnego etapu „Likwidacji przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Strzelców Bytomskich w Chorzowie”. Ma on rozpocząć się o godz. 9.00 w poniedziałek 20 marca.

Ze względu na zakres i technologię prowadzonych robót zostanie zamknięte dla ruchu skrzyżowanie ul. Strzelców Bytomskich z ul. Truchana – informuje UM Chorzów.

Czego muszą spodziewać się kierowcy? Korzystania z objazdu ulicami Mielęckiego i Chrobrego. Ten etap prac potrwa kilka miesięcy – planowo ma zakończyć się w ostatnich dniach lipca tego roku.

W Chorzowie jeszcze większe korki. Rusza nowy etap przebudowy DK79

Od poniedziałku miasto będzie korkować się jeszcze bardziej niż dotychczas - rusza nowy etap remontu na ul. Katowickiej. Około godziny 10.00 prace wejdą w nową fazę - ma to związek z prowadzoną od pewnego czasu rozbudową DK79 na odcinku od estakady do ul. 3 Maja.

Od przyszłego tygodnia jezdnia ul. Katowickiej na odcinku od ul. Krakusa i skrzyżowaniem z ul. 3 Maja zostanie zwężona. Ruch w stronę Katowic i Bytomia będzie odbywać się jednym pasem dla każdego kierunku.

Aby usprawnić komunikację wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z kierunku ulicy Katowickiej (relacja z Katowic) w kierunku ulicy 3 Maja, a także nowy podział pasów ruchu na wlocie ulicy Katowickiej (relacja z Bytomia) na skrzyżowaniu z ul. 3 Maja. Informowaliśmy o tym kilka dni temu.

Prace w tym miejscu zgodnie z planem mają zakończyć się w czwartym kwartale 2023 roku. Inwestycja w całości ma być ukończona z końcem przyszłego roku.

Komentarze (15)    dodaj »

 • Chorzowianka

  Od kilku lat to samo, objazdy, objazdy, objazdy. Aaa i ciągłe opóźnienia. Na szczęście wkrótce wyprowadzam się z tego miasta. Ileż lat można nadrabiać km żeby do domu dojechać. Brawo Chorzów - zachęcacie, żeby u was płacić podatki. Tylko tak dalej.

 • SH Fun

  Widać tu sami aktywiści. Tylko że za każdym wpisem kryje się stary wąsiaty ryl który palcem nie kiwnie. Taka prawda o tego typu dyskusjach. Paplacie jak ,,Żymianie,, na galicyjskim rynku.

 • Papa

  Hehehe jak sam podpis wskazuje czyli Cider(Radzionków)nie orientuje sie co i jak dzieje się w Chorzowie.Przebudowa działa od niedawna,więc korki będą dopiero się tworzyć..

 • xd

  Od niedawna? xD Dawno chyba nie próbowałeś przejechać strzelców bytomskich. Ten Cider wie więcej, niż wulc.

 • MICHAŁ

  Dorzynaja firmy które na 3 Maja się jeszcze utrzymały. Zakaz skrętu tylko wprowadza dodatkowe korki i całkowite zniechęcenie jazdy do Chorzowa. 5 lat remontowali 3 maja a efekt taki, że jest jeździ się tam teraz fatalnie! Radni ewidentnie chcą się pozbyć firm z własnego miasta.

 • Basia

  Wszystko rozkopcie bydymy pieszo lazic masakra caly chorzow rozkopany byle kasa sie zgadzala nie idzie 1 skonczyc i zaczac 2

 • Janusz

  Bydymy piechty łazić.

 • Cider

  To jest paplanie a nie informowanie. Dla kierowców ograniczenia istnieją tam od pół roku. Co z pieszymi? Czy dojście do Lidla będzie nadal możliwe czy nie? Napiszcie że w waszym urzędzie też działa zasada no news good news.Dramat.

 • Chorzowianin

  Jakiego Lidla?? Gdzie na ulicy 3 Maja masz Lidla gorolu?? Gdzie od pół roku masz zwężenie na Katowickiej?? Jak oni pracę zaczęli miesiąc temu.

 • Mieszkaniec

  Czytaj artykuł ze zrozumieniem. Ja się doczytałem o utrudnieniach w dwóch miejscach. Tyś jest Chorzowianin? Chyba z Maciejowice nosa nie wystawiasz.

 • kieRowca

  Obudź się :)

 • Wiluś

  Jakie 3go Maja? To Strzelców Bytomskich i Truchana

 • Jaro

  Tempaku remont na strzelców bytomskich też jest w tym artykule. Czytaj ze zrozumieniem"hanysów" z katkolwiek

 • Uśmiechnij się

  Wypowiedź osoby wyżej dotyczy prac przy przejeździe kolejowym przy ul. Strzelców Bytomskich o którym mowa w pierwszej części tekstu

 • Cwajka

  Lidla masz na ul.Strzelcow Bytomskich tam gdzie przejazd a na Pani ma rację zwężenia i utrudnienia w ruchu drogowym tam były dość często i było zwężenia tymczasowe . Nie wiesz to się nie wypowiadaj

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również