Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Święto Miasta 2019. Co jeszcze przed nami?

 • Dodano: 2019-06-05 08:15, aktualizacja: 2019-06-04 07:56

Chorzowianie bawić się będą całymi rodzinami pod Szybem Prezydent, w Górnośląskim Muzeum Etnograficznym, a także na ulicy Wolności.

Spotkania i uroczystości przewidziano w wielu innych miejscach

1 i 2 czerwca zaplanowano plenerową imprezę w chorzowskim Skansenie pod nazwą „Z orężem przez wieki”.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać zarówno rycerzy, jak i żołnierzy. Jak co roku, w programie zjazdu znajdą się pokazy, warsztaty i konkursy - dla dzieci i dorosłych.

Świętu Miasta towarzyszyć będzie organizowana w całym województwie Industriada

Chorzowska odsłona tej imprezy będzie miała miejsce 8 czerwca pod Szybem Prezydent. W tym samym miejscu chorzowianie – a także mieszkańcy ościennych miast – spotkają się 14 czerwca. W atmosferze pikniku zaprezentują się grupy twórcze z domów kultury, a następnie: Agata Sobocińska (godz.19.00), Sarsa (godz. 20.15) oraz zespół Blue Cafe (godz. 21.00).

15 czerwca na ulicy Wolności i ulicy Jagiellońskiej rozbrzmiewać będzie muzyka w ramach festiwalu animacji SAMOVOLKA. Będą akcje performatywne, pokazy taneczne, teatr uliczny, animacje i warsztaty plastyczne. Przy budynku poczty, od godz. 18.00, zaprezentują się O.S.T.R. , OTSOCHODZI, GRUBSON. Tego samego dnia organizacje pozarządowe będą miały swoje stoiska przy ul. Sienkiewicza.

16 czerwca na swój spektakl pt. „Rajzentasza” zaprasza Teatr „Reduta Śląska”. Przedstawienie rozpocznie się na małej scenie Teatru Rozrywki o godz. 18.00.

Na zakończenie obchodów Święta Miasta, 23 czerwca o godz. 11.00, w kościele św. Marii Magdaleny odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta z okazji upamiętnienia historycznych wydarzeń związanych z powstaniem Chorzowa.

Święto Miasta to doskonała okazja dla wszystkich mieszkańców do dobrej zabawy, rodzinnych spotkań oraz integracji. Przygotowaliśmy ciekawy i urozmaicony program – jestem przekonany, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Bądźmy razem! - mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Piwisz

  slaby repertuar a co do blue cafe tonie psluchalbym nawet jakby mi 100 zl dawali

 • tesz

  Repertuar zespolow nie zachwaca... Niestety przynajmniej dla mnie nic ciekawego. Szkoda...

 • Anonim

  Czy bilety do skansenu w dni miasta są w cenach regularnych?

 • tomi30

  za darmo

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.