Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: W Maciejkowicach powstanie nowe osiedle

  • Dodano: 2021-03-02 06:45, aktualizacja: 2021-03-02 06:54

Osiedle z ponad tysiącem nowych mieszkań powstanie w Maciejkowicach. Zbuduje je Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Silesia - spółka, którą do tego celu, powoła Urząd Miasta w Chorzowie, Krajowy Zasób Nieruchomości i kilka innych śląskich samorządów.


Podczas sesji Rady Miasta 25 lutego radni wyrazili zgodę na przystąpienie Chorzowa do spółki SIM Silesia

To spółka mająca budować komfortowe mieszkania dostępne dla osób, które chociaż pracują, nie mogą sobie pozwolić na kredyt.

Pomimo kryzysów na świecie widzimy, że ceny mieszkań wciąż rosną. Wiemy, że jest duża grupa mieszkańców, którzy chociaż ciężko pracują, nie mogą sobie pozwolić na wzięcie kredytu na zakup własnego mieszkania. To dlatego nowe inicjatywy mieszkaniowe są dla nas tak ważne - tłumaczy Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Spółka powołana zostanie przez Urząd Miasta w Chorzowie, Krajowy Zasób Nieruchomości, a także samorządy Świętochłowic, Tarnowskich Gór i Zabrza. W każdym z tych miast zbudowane zostaną nowe mieszkania. W Chorzowie będą one znajdowały się na działce Skarbu Państwa przy ul. Michałkowickiej przy granicy z Siemianowicami Śląskimi.

To osiedle projektowane jest na 1200 mieszkań. Można zatem powiedzieć, że w Maciejkowicach powstanie osiedle wielkości Irysu. Oczywiście bloki będą dopasowane do okolicznej architektury, a więc nie będą to wieżowce, a 4 piętrowe budynki - zaznacza Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa. 

Chorzów będzie wnioskował o rządową dotację na cel budowy osiedla

Pomoc ma wynosić 3 miliony złotych. Podobny wkład mają zapewnić pozostałe samorządy. Krajowy Zasób Nieruchomości wraz z SIM Silesia stworzy projekt i wybuduje mieszkania. 

Pierwszy etap prac przewiduje wybudowanie blisko 300 mieszkań. Prace rozpoczną się w przyszłym roku i potrwają do 2024 roku.

Chorzów: W Maciejkowicach powstanie nowe osiedle

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Xyz

    A będzie winda? Bo ja mieszkam na 5tej kondygnacji i windy nie ma! Nawet nie ma mowy żeby zrobili. Jeszcze nikt nie umarł na tych schodach to nie trzeba....

  • GOŚĆ

    Fajnie że takie osiedle powstanie , ale jest jedno pytanie jaki tam będzie czynsz sam czynsz .Bo z tego co się dowiedziałem że czynsze to są tragiczne bez mediów

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.