Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: wypadek osobówki z motocyklem

  • Dodano: 2021-08-23 08:15, aktualizacja: 2021-08-23 06:49

Mundurowi z chorzowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem motocyklisty, do którego doszło na ulicy Krzyżowej. Przypominamy, że oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, kierowcy jednośladów powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie - swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze

Do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło w minioną środę około godziny 12.40, na ul. Krzyżowej. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letnia kierująca samochodem marki Opel, wykonując manewr zmiany kierunku jazdy, nie upewniła się czy może go wykonać w sposób bezpieczny, co doprowadziło do zderzenia z prawidłowo jadącym 47-letnim kierowcą motocykla marki Honda. Policjanci będący na miejscu zdarzenia sprawdzili trzeźwość kierujących oraz czy posiadają oni stosowne uprawnienia do kierowania pojazdami. W wyniku tego wypadku, kierowca jednośladu doznał złamania prawej ręki oraz ogólnych potłuczeń. O dalszym losie kierującej, która spowodowała to zdarzenie zdecyduje sąd.     


Apelujemy do wszystkich kierowców  pojazdów o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma mniejsze szanse na wyjścia z wypadku bez szwanku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Edek

    Przecież to było tydzień temu!!! Co wy za portal jesteście???

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również