Wiadomości z Chorzowa

Chorzów wyróżniony w rankingu miast zrównoważonej mobilności!

  • Dodano: 2023-06-30 14:15

Chorzów zajął 2. miejsce w III edycji rankingu miast zrównoważonej mobilności w kategorii „Mobilność indywidualna”! Rywalizacja toczyła się w grupie 37 największych miast w Polsce.

Duma dla Chorzowa

Centrum Analityczne Polityka Insight opublikowało wyniki III edycji rankingu miast zrównoważonej mobilności. Chorzów zajął II miejsce w kategorii „Mobilność Indywidualna”. Mobilność indywidualna polega na wykorzystywaniu do przemieszczania się innych środków transportu niż samochód – mowa tutaj o rowerach miejskich, hulajnogach elektrycznych. W rankingu oceniano, jak miasta dbają o zagwarantowanie mieszkańcom alternatywnych do aut środków transportu.  W rozdaniu nagród w Warszawie wziął udział zastępca prezydenta miasta, Marcin Michalik

- Po raz kolejny sprawdzono, które z 37 największych polskich miast przodują w rozbudowie infrastruktury, politykach miejskich opartych na dobrej komunikacji zbiorowej oraz zeroemisyjnej logistyce miejskiej. Przeanalizowano miejskie działania strategiczne jak i infrastrukturalne – czytamy w poście Miasta Chorzów w mediach społecznościowych. 

Zajęcie II miejsca w jednej z kategorii rankingu to dla miasta spore wyróżnienie!

Ranking zrównoważonej mobilności

Ranking tworzony przez Centrum Analityczne Polityka Insight podzielony jest na 6 kategorii. Bada, jak największe miasta w naszym kraju radzą sobie z mobilnością indywidualną, czyli środkami transportu alternatywnymi dla samochodów, zachowywaniem czystego powietrza, rozwojem transportu zbiorowego, tworzeniem regulacji miejskich wspierających mobilność, tworzeniem miejsc do ładowania samochodów elektrycznych oraz dekarbonizacją pojazdów komunikacji miejskiej.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również