Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Za atak na policjanta trafił do aresztu

 • Dodano: 2021-02-02 10:15

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy otrzymał 30-letni mężczyzna, który zaatakował chorzowskiego policjanta. Agresywny mężczyzna, grożąc pozbawieniem życia, obrzucił mundurowego kostką brukową oraz zdewastował jego prywatny samochód. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 28 stycznia 2021 r. będącego w czasie wolnym od służby policjanta zaatakował 30-letni mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna, grożąc pozbawieniem życia, obrzucił mundurowego kostką brukową, ponadto zdewastował jego prywatny samochód. Natychmiast na miejsce zostały skierowane patrole z chorzowskiego garnizonu. W toku podjętych działań już kilka godzin później mundurowi namierzyli i zatrzymali agresora w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. W sobotę chorzowski sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMP Chorzów

Komentarze (8)    dodaj »

 • Misiek

  Może teraz policjant ma tatuaż na czole (jak trzecie oko) że jest nietykalny przez całe swoje życie, bo jest urzędnikiem państwowym a nie zapieprza za minimum 14 godzin na dobę dla prywacioka. Fakt faktem ludzi się nie bije, ale czy policjant w Polsce to jeszcze człowiek.....

 • Bebe

  Do komentujących: zgodnie z przepisami, napaść na funkcjonariusza publicznego nie tylko w trakcie pełnionej służby, ale również napaść w związku z pełnioną służbą, podlega karze. Poczytajcie najpierw choć trochę Kodeks Karny.

 • FY

  A to była napaść w związku z pełnioną służbą? A skąd ta wiedza, pała jesteś?

 • Fifi

  Otwórz oczy!! Zobacz gdzie w Polsce jest kodeks karny!!

 • sucha bagieta

  Biją kobiety na ulicach, pałują przedsiębiorców w ich własnych knajpach, a potem się dziwią że w ich kierunku leci kostka brukowa.No proszę jaka skuteczność. Parę godzin i już zatrzymany. Jak swój dostanie w papę to potraficie działać. Jakby to był cywil, to pewnie za pół roku byście dali jakieś nie wyraźne zdjęcie z monitoringu że szukacie napastnika i pomóżcie bo my nie potrafimy znaleźć.

 • Afa

  Taki tuman jak ty to raz na 10 lat się rodzi...

 • Rysiek z Klanu

  Na policjanta? ? Był w mundurze i wymachiwał legitymacją zanim dostał w pape?? Więc napad był na obywatela a nie na policjanta to po pierwsze. Po drugie należało bu sprawdzić jak święty jest ten niby ,,policjant,, skoro społeczeństwo się tak odwdzięcza.

 • Erich

  Całkowity bełkot, napaść na mundurowego czy człowieka po służbie w prywatnym samochodzie. Wy to czytacie nim opublikujecie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również