Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Zamkną ulicę Racławicką na trzy dni. Przez remont nawierzchni

  • Dodano: 2019-06-03 06:00, aktualizacja: 2019-06-03 06:04

Już od wtorku mieszkańcy i kierowcy poruszający się w okolicy ul. Racławickiej napotkają na utrudnienia. MZUiM Chorzów na trzy dni zamyka tę ulicę dla ruchu. Powodem renowacja nawierzchni jezdni.

Droga zostanie zamknięta od 4 do 7 czerwca (wtorek-piątek) w ciągu ulicy Racławickiej w Chorzowie, na odcinku między skrzyżowaniem z ulicami Wita Stwosza/Działkową i rejonem wiaduktu drogowego nad drogą wojewódzką nr 902 (DTŚ). We wtorek rozpoczęte zostaną prace budowlane związane z remontem nawierzchni jezdni. Zakończenie prac wraz z przywróceniem stałej organizacji ruchu planowane jest na piątek, 7 czerwca.

Zamknięcie ulicy Racławickiej – objazdy

Przez wzgląd na zakres prowadzonych robót drogowych konieczne będzie wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ulicy Racławickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania ulic Wita Stwosza/Działkowej (w kierunku al. BoWiD).

MZUiM Chorzów zapewnił jednak możliwość dojazdu do ulicy Racławickiej, który zostanie wyznaczony w kierunku ulicy Górniczej aleją BoWiD i ul. Hajducką. 

Uwaga kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej – zmiany!

Poza tym, zamknięte zostanie połączenie ulicy Trzynieckiej z ul. Racławicką. Przystanek autobusowy "Chorzów Racławicka - stanowisko 2" przeniesiony zostanie w rejon przystanku tramwajowego przy al. BoWiD.

Zmiana organizacji ruchu została zaznaczona na mapach nawigacji Waze w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów z firmą Google (program bezpłatnej wymiany danych o ruchu drogowym Waze Connected Citizens).

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.