Wiadomości z Chorzowa

Rycerze, wojacy, szranki i konkury - Z orężem przez wieki w Skansenie [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2019-06-02 19:15

W Chorzowskim Skansenie mogliśmy podziwiać multiperiodalną imprezę rekonstrukcyjną "Z orężem przez wieki". Do Parku Śląskiego po raz kolejny zawitały tłumy, byliśmy i my, mamy zdjęcia!

Turniej rycerski, karabiny i smakołyki 

Na miejscu czekały na nas m.in. walki rycerskie, rekonstrukcje historyczne, pokazy łucznicze, wojskowe namioty, broń i grochówka wojskowa. Do tego kuchnia średniowieczna, regionalna i litewska, pokazy magiczne, tańce barokowe, występy zespołów folkowych... 

 


Dwa dni wspaniałych pokazów i ciekawych prelekcji, na imprezie łączącej czasy dawno minione, jak i historię wojskowości XIX i XX wieku. Cała masa okazji do tego, by zobaczyć, jak można realizować swoje pasje do historii i tradycji. 
 

 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Chorzowianka

    To co zobaczyłam dzisiaj w skansenie to jedna wielka żenada.W porównaniu do pierwszych zjazdów rycerskich to jest jedna wielka porażka kto to wogóle organizował.Za czasow P.Liska było co oglądać i bractwa rycerskie, zabawy dla dzieci, sokoły i wiele innych atrakcji.Za rok już się nie wybiorę z rodzinką

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.