Wiadomości z Chorzowa

Huk armat i rycerskie potyczki w Skansenie [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2018-06-04 22:15, aktualizacja: 2018-06-05 06:52

W ubiegły weekend Górnośląski Park Etnograficzny przemienił się w miejsce, które można byłoby uznać za scenografię filmu historycznego. To jednak nie plan, a cykliczna impreza „Z orężem przez wieki”.

Piknik militariów skupiający wszystkie okresy historyczne Polski przyciągnął tłumy widzów. Na terenie chorzowskiego Skansenu pojawili się wojownicy rodem z pogańskiego okresu Słowiańszczyzny, średniowieczni rycerze, husarzy, ułani, pospolite ruszenie, a także samuraje czy komandosi. W trakcie weekendu mogliśmy zobaczyć m.in. rekonstrukcyjne pokazy turniejowe, w tym turniej miecza i tarczy, manewry artyleryjskie, turniej sprawnościowy, turniej dam, a także rekonstrukcyjne pokazy sprawnościowe i rzemieślnicze. Dla dzieciaków przygotowano gry i zabawy z epoki (w tym m.in. bieg woja, rzut toporami i strzelanie z łuków), chętni mieli okazję przyglądać się czeladnikom przy wytwarzaniu mydeł, masła, glinianych naczyń, tworzeniu figurek ze słomy, a nawet pracy… kata! 

My zawitaliśmy do Skansenu w sobotę, by zobaczyć pokazy walk rycerskich, turnieje sprawnościowe  i manewry artyleryjskie.

To największe wydarzenie w Polsce, które łączy grupy rekonstrukcyjne z różnych okresów historycznych. Do skansenu przyjechało ponad 50 grup, w tym m.in. konni kaskaderzy z Apolinarski Group oraz rycerze i damy z Górnośląskiej Grupy Rekonstrukcyjnej – wyjaśnia Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych.

Wydarzenie odbyło się w ramach bogatej oferty Święta Miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.