Wiadomości z Chorzowa

Chorzowianin zdobył Koronę Maratonów Świata!

  • Dodano: 2024-02-08 09:00

Ireneusz Niezgoda, mieszkaniec Chorzowa i pracownik kopalni Mysłowice-Wesoła to jedyny Polak, który uczestniczył w tegorocznym White Continent Marathon. Chorzowianin ukończył przebiegł maraton na każdym z 7 kontynentów, dzięki czemu został zdobywcą Korony Maratonów Świata!

Chorzowianin na Antarktydzie

Ireneusz Niezgoda w pogoni za marzeniami dotarł aż na Antarktydę! Chorzowianin jako jedyny Polak i jeden z dwóch Europejczyków wystartował w White Continent Marathon, który odbywał się 22 i 23 stycznia. Pan Ireneusz ukończył maraton i zdobył Koronę Maratonów Świata – przebiegł maraton na każdym z 7 kontynentów!

Pan Ireneusz na co dzień pracuje w kopalni Mysłowice-Wesoła, jako kierownik gospodarki materiałowej. Bieganie to jego ogromna pasja – wziął udział w kilkudziesięciu maratonach, w tym również w tych największych, odbywających się w Nowym Jorku, Paryżu, Berlinie czy Rio de Janeiro.

Panu Ireneuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Korona Maratonów Świata

Jak zdobyć to wyjątkowe odznaczenie? Biegacz musi ukończyć maraton o standardowym dystansie ok. 42 kilometrów na każdym z 7 kontynentów: w Afryce, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Antarktydzie, Australii, Azji i w Europie. Na ten moment koronę maratonów świata zdobyło ponad 500 biegaczy z całego świata.

Komentarze (2)    dodaj »

  • RedRunner

    Gratulacje! Fajnie byłoby poznać koszty ;)

  • Lord

    Niesamowita determinacja, brawo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również