Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas piłkarskich zmagań

  • Dodano: 2021-06-15 07:00, aktualizacja: 2021-06-16 09:07

W sobotę na stadionie przy ul. Cichej rozegrany został mecz pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i LKS Goczałkowice Zdrój.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz mieszkańców miasta. Imprezę zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, katowickiego oddziału prewencji oraz.

Niestety podczas rozgrywanego spotkania pseudokibice po raz kolejny dali o sobie znać

W sobotę na stadionie przy ulicy Cichej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i LKS Goczałkowice Zdrój. Na trybunach zasiadło ponad 3,5 tysiąca kibiców drużyny miejscowej. Bezpieczeństwa mieszkańców pilnowali policjanci z chorzowskiego garnizonu wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji oraz z Zespołu Policji Konnej z Częstochowy. Mundurowi z prewencji oraz kryminalni byli obecni w okolicy sportowego obiektu oraz na terenie miasta. Policjanci dbali, aby każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Policjanci zwracali także baczną uwagę na przestrzeganie prawa przez kibiców, w zakresie zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19.


Niestety podczas rozgrywanego spotkania pseudokibice po raz kolejny dali o sobie znać. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, za bezpieczeństwo podczas trwania imprezy masowej odpowiada organizator. To służby porządkowe organizatora zobowiązane są usunąć z miejsca przeprowadzania imprezy masowej osoby, które swoim zachowaniem zakłócają porządek publiczny lub zachowują się niezgodnie z regulaminem obiektu lub regulaminem imprezy masowej. W przypadku, gdy działania służby porządkowej są nieskuteczne, organizator lub kierownik do spraw bezpieczeństwa występuje do Policji o udzielenie pomocy, niezwłocznie potwierdzając ten fakt pisemnym zgłoszeniem. Tylko wtedy Policja może podjąć działania na terenie imprezy masowej. Ponadto, na teren imprezy masowej zabrania się wnoszenia i posiadania przez osoby w niej uczestniczące m.in. broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów pirotechnicznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych. Przepisy te zostały złamane przez pseudokibiców miejscowej drużyny. Podczas meczu odpalili materiały pirotechniczne. Teraz chorzowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej prowadzą czynności identyfikacyjne w sprawie pseudokibiców, którzy odpalili race.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również