Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci i funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalny salon gier

  • Dodano: 2019-05-28 08:15, aktualizacja: 2019-05-27 07:17

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic, zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych.

Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem łącznie 3 nielegalnych maszyn

Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grozi wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy Powstańców mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic wkroczyli do akcji. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli 3 urządzenia, na których, wbrew obowiązującym przepisom,odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Przypominamy, że osoby organizujące nielegalne gry hazardowe - w przeciwieństwie do podmiotów legalnie działających - nie odprowadzają należnych podatków od tej działalności i nie kontrolują, czy z automatów korzystają osoby nieletnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również