Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych

  • Dodano: 2019-05-15 07:45, aktualizacja: 2019-05-15 08:02

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic, zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych.

Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 6 nielegalnych maszyn

Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grozi wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy Powstańców mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic wkroczyli do akcji. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli 6 urządzeń, na których, wbrew obowiązującym przepisom,odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Przypominamy, że osoby organizujące nielegalne gry hazardowe - w przeciwieństwie do podmiotów legalnie działających - nie odprowadzają należnych podatków od tej działalności i nie kontrolują, czy z automatów korzystają osoby nieletnie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Endrju

    Chorzów to długo był takim śląskim Las Vegas, ale coś sie ruszyło brawo Panie Kotala oby tak dalej. Niech Pan tego nie toleruje w naszym mieście.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.