Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci podsumowali działania "Jednoślad"

  • Dodano: 2022-04-28 09:30

Policjanci z Chorzowa przeprowadzili działania ukierunkowane głównie na kierujących jednośladami. W miniony wtorek na terenie miasta mundurowi kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny i wyposażenie jednośladów. Sprawdzali również, czy nie pochodziły one z kradzieży.

Podsumowanie działań "Jednoślad"

Coraz lepsza pogoda, szybkość i łatwość przemieszczania się zachęcają do jazdy na jednośladach. Mieszkańcy przywykli do kontroli kierowców, jednak policjanci podczas służby na drodze nie zapominają również o cyklistach. We wtorek 26 kwietnia przeprowadzili działania „Jednoślad". Od rana patrole z ruchu drogowego na terenie dwóch miast zwracały szczególną uwagę na kierujących tymi pojazdami. Policjanci sprawdzali ich stan trzeźwości oraz wyposażenie i stan techniczny jednośladów. W trakcie prowadzonych kontroli, zachowanie kierujących samochodami również było bacznie obserwowane.

Niestety nie dla wszystkich kontrole zakończyły się pozytywnie, w trakcie działań policjanci ujawnili 15 wykroczeń popełnionych przez kierującymi samochodami, w stosunku do użytkowników jednośladów, ale ci również nie byli bez winy, w sumie mundurowi dopatrzyli się 10 nieprawidłowości zarówno w niewłaściwym zachowaniu na drodze, jak i w nieprawidłowym wyposażeniu. Policjanci zatrzymali jednego rowerzystę, który był pod wpływem alkoholu oraz jedną osobę, która kierowała swoim pojazdem, mając cofnięte uprawnienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również