Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci zabezpieczali Memoriał Kamili Skolimowskiej

  • Dodano: 2019-09-17 08:30, aktualizacja: 2019-09-17 08:39

Chorzowscy policjanci wspierani przez mundurowych z z katowickiego Oddziału Prewencji oraz sąsiednich jednostek zabezpieczali Memoriał Kamili Skolimowskiej. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko wokół stadionu, ale też na trasach prowadzących na obiekt. W związku z wydarzeniem nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych, ani też ekscesów chuligańskich.

W sobotę na stadionie Śląskim w Chorzowie odbył Memoriał Kamili Skolimowskiej. Na trybunach zasiadło prawie 25 tysięcy kibiców, aby w sportowej atmosferze przeżywać zmagania lekkoatletów. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwali policjanci pionów: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego.  Wsparcia Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie udzielili mundurowi z katowickiego oddziału prewencji i innych miast. Policjanci oddelegowani byli do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do stadionu, dbaniem o spokój i porządek publiczny oraz zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom koncertu, a także mieszkańcom Chorzowa. Stróże prawa na bieżąco monitorowali i analizowali sytuacje w rejonie Stadionu Śląskiego, jego okolicach oraz na terenie całego miasta.

Policjanci z drogówki czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wskazywali kierowcom i przybyłym uczestnikom memoriału drogi dojazdu do stadionu, udzielali pomocy w dotarciu na parkingi oraz dbali o płynność ruchu na poszczególnych szlakach komunikacyjnych.  Policjanci prewencji patrolowali rejon stadionu, parku, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do miejsca koncertu, a także chorzowskie dzielnice

W trakcie zabezpieczenia nie doszło do poważniejszych incydentów czy zakłócenia spokoju.

Chorzowscy policjanci zabezpieczali Memoriał Kamili Skolimowskiej


Źródło: KMP Chorzów

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.