Wiadomości z Chorzowa

Chorzowska drogówka podsumowała działania "Prędkość"

  • Dodano: 2020-03-02 08:15, aktualizacja: 2020-03-02 07:13

W miniony czwartek w całym kraju prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość".

Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków na drogach

Przez 16 godzin trwały działania kontrolne " Prędkość ". W ramach działań policjanci dokonywali pomiarów prędkości w różnych punktach miasta z użyciem ręcznych mierników prędkości i radiowozu z wideorejestratorem. Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań, było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców. Podczas wczorajszych działań, chorzowscy policjanci skontrolowali 52 pojazdy. Stróże prawa ujawnili 47 przypadków, w których kierowcy przekroczyli prędkość.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Kierowca

    To była akcja pt Skok na kase kierowców. .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.