Wiadomości z Chorzowa

Chorzowska policjantka rozmawiała z młodzieżą o cyberzagrożeniach

  • Dodano: 2022-03-15 10:45

Jak nie stać się ofiarą zagrożeń czyhających w Wirtualnym Świecie uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 22 radziła mł. asp. Iwona Dubaj z chorzowskiej komendy. Policjantka omówiła problematykę zagrożeń, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się surfując po Internecie.

Spotkanie z młodzieżą na temat bezpieczeństwa w internecie 

Policjantka z chorzowskiej komendy na co dzień zajmująca się profilaktyką spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Chorzowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w Internecie.

Policjantka rozmawiała z młodzieżą na temat zagrożeń, z którymi mogą spotkać się, surfując po Internecie, jak np. kontakt z nieznanymi osobami, możliwość utraty bądź nieświadomego wydania danych tzw. wrażliwych zawierających informacje personalne, dotyczące miejsca zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, czy numer konta bankowego. Policjantka przestrzegała także przed pedofilami w sieci, pornografią, kradzieżą praw autorskich czy uzależnieniem od Internetu.

Oprócz informacji na temat zagrożeń, z jakimi można spotkać się w sieci, mundurowa zwróciła uwagę również na zachowania młodych ludzi, które mogą pociągnąć za sobą konsekwencje prawne. Zwieńczeniem spotkania była dyskusja, podczas której jej uczestnicy podsumowali przekazane uprzednio treści, jak również opracowali schemat postępowania, jak nie stać się ofiarą zagrożeń czyhających w Wirtualnym Świecie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • hakier

    Ludzie, którzy nie potrafią zczytać danych z nośników mówią o cyberzagrożeniach? To tak jak by inwalida bez nóg uczył skoku w dal. Śmiesznie, jak zawsze z tą patologią w mundurach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również