Wiadomości z Chorzowa

Chorzowski policjant z pucharami

• Dodano: 2022-12-15 06:30, aktualizacja: 2022-12-15 06:43

Mundurowy z naszej komendy dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium. Woda w trakcie rywalizacji Zimowego Pływania miała niespełna 3 stopnie. To kolejne wyróżnienia dla policjanta drogówki, wcześniej stawał już na podium w policyjnych zawodach.

W sobotę 3 grudnia w Świętochłowicach odbyły się zawody będące częścią Grand Prix Polski w Zimowym Pływaniu

W zorganizowanym na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” wydarzeniu brało udział prawie 60 pływaków. Wśród nich znajdował się policjant z naszej komendy. W dniu rywalizacji temperatura wody w basenie miała jedynie 2,7 stopnia. Powietrze było jeszcze chłodniejsze, jego temperatura wynosiła 0,7 stopnia. Mundurowy pracujący na co dzień w chorzowskiej drogówce dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium. Starszy aspirant Sebastian Walicki wygrał wyścigi na dystansie 500 m stylem dowolnym, oraz 50 m motylkiem.

Sebastian swoją przygodę z pływaniem rozpoczął już w szkole podstawowej. Później będąc już mundurowym, brał udział w policyjnych zawodach pływackich, zdobywając w nich medale. Swoją przygodę z morsowaniem zaczął 3 lata temu, chcąc w ten sposób poprawić odporność swojego organizmu. Po kilku kąpielach w lodowatej wodzie zaczął w niej pływać. Teraz morsuje regularnie, jak tylko temperatura wody spadnie poniżej 10 stopni.

St. asp. Sebastianowi Walickiemu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.