Wiadomości z Chorzowa

Chorzowski Wodny Plac Zabaw nieczynny od niedzieli. Powodem "incydent kałowy"

 • Dodano: 2022-07-27 14:30

W minioną sobotę Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie poinformował, że Wodny Plac Zabaw znajdujący się na skwerze przy rogu ul. Filarowej i Floriańskiej będzie nieczynny do odwołania.

– O ponownym otwarciu atrakcji niezwłocznie poinformujemy na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook – poinformował w minioną sobotę (23 lipca) w godzinach wieczornych Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Jednocześnie, chorzowski MORiS apelował, aby użytkowników atrakcji zaopatrzyć w odpowiednie... artykuły higieniczne. Apel skierowany był między innymi do rodziców najmłodszych dzieci, które każdorazowo powinny mieć pieluchy do pływania. Choć nikt nie powiedział wprost, możemy się domyślić, że tak nagłe zamknięcie atrakcji ma związek z niezachowaniem odpowiedniej higieny przez jego uczestników.

Wodny Plac Zabaw w Chorzowie zamknięty do odwołania

W poniedziałek 25 lipca MORiS w Chorzowie poinformował o aktualnym stanie prac zmierzających do ponownego uruchomienia Wodnego Placu Zabaw. Jak przekazano, pracownicy przechlorowywali instalację Wodnego Placu Zabaw, na co składają się m.in.: 3 sztuki filtrów, zbiorniki wyrównawcze, instalacje wodne atrakcji, rynny przelewowe.

– Poza tymi czynnościami trwa również dezynfekcja niecki Wodnego Placu Zabaw. Do tej pory spuszczone zostało 18mwody. Około 10m3 potrzebne jest do procesu przechlorowywania i oczyszczania obiektu. Następnie całość instalacji zostanie napełniona kolejnymi 18mwody. Jeżeli wszystkie prace przebiegną planowo, na jutro (26 lipca) zaplanowane jest pobranie próbek wody celem jej zbadania – czytamy w komunikacie MORiS w Chorzowie.

Po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi z laboratorium Wodny Plac Zabaw zostanie ponownie udostępniony mieszkańcom.

Chorzowski MORiS prosi o dostosowywanie się do obowiązujących na terenie atrakcji zasad higieny oraz współpracę z pracownikami ośrodka.

– Prosimy również o współpracę z pracownikami MORiS Chorzów, którzy niejednokrotnie zwracając uwagę naszym gościom niestosującym się do określonych zasad spotykają się z, delikatnie rzecz ujmując, pretensjonalną, a czasami wręcz agresywną reakcją – przekazuje chorzowski MORiS.

Komentarze (10)    dodaj »

 • Gorol

  Brajanek walił a madka nie widziała bo papieroska z psiapsiułką paliła

 • Eryk

  Było do przewidzenia. Chorzów to patologiczny ściek. Po 20 latach przyjechałem odwiedzić znajomych. Takiej ilości meneli jeszcze nie widziałem. W latach 90 to miasto kwitło. Teraz zakwitła skrajna loża degeneratów.

 • Mieszkanka

  Brakuje nam kultury, bardzo brakuje. Mieszkam w Maciejkowicach. Firma "Wieczorek" prawie codziennie sprząta zaśmiecone tereny zielone. Mieszkańcy mają zwyczaj bezmyślnie porzucać - gdzie popadnie - wszelkie odpadki, opakowania, resztki jedzenia. Teren boiska gminnego - szczególnie otoczenie zaśmiecone niedopałkami papierosów, łuskami słonecznika, szkłem z rozbitych butelek. Wysypiska śmieci w obrębie ul. Kresowej/ Gdańskiej nie sprzątane od czasu zakończenia remontu.

 • Ludek

  Nie wpuszczać chamów i ożyroków, a także dzieci poniżej 3 lat. A tych niby rodziców co nie pilnują swoich bajtli, obciążyć kosztami i zakaz wstępu!

 • KTOŚ

  Ludzie to świnie nic nie szanują a rodzice nie pilnują swoich dzieci a one robią co chcą najlepiej obserwować Facebooka niż swje dziecko i po drugie kto do takiego miejsca chodzi z dzieckiem w pielusze fuj LUDZIE ORGANICIE SIĘ bo jak bym był właścicielem to bym zamknoł tą atrakcje

 • Łojciec

  Taki bajtel to mo na pysku wypisane jak ciśnie .żodyn niy widzioł?

 • Ii

  Po co budujecie takie coś? Duży błąd. Trzeba było się liczyć z tym że cała [...] będzie się tam schodzić, pić za 500+ i puszczać dzieci bez opieki. Szkoda tylko tej obsługi.

 • Wanda

  Hej Ii !Bardzo dobry komentarz. Nie mamy wpływu na niektóre Raruszowe decyzje. Zapraszam na piwo

 • Li

  Dzięki Wanda. Jestem daleki od politykowania, chodziło mi tylko o to że naiwne było myślenie że z takich miejsc korzystają tylko kulturalni i cywilizowani ludzie.

 • Wanda

  Jeżeli w tym miejscu z wodą są zatrudnieni ludzie obsługi, to co oni tam robią? Warto, aby mieli jakiś plan zapobiegania takim sytuacjom. Jeżeli są w użytku pieluchy do pływania - to taniej jest kontrolować ich stosowanie niż wymieniać wodę z zbiorniku. Poza tym radzę obsłudze, by przyglądała się bacznie rodziciecielskiej opiece - widzę papierosy, alkohol i plotki ...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również