Wiadomości z Chorzowa

Chorzowskie schronisko organizuje Mikołajkową Paradę Kundelków. Spacer już 5 grudnia

  • Dodano: 2021-11-24 13:00

5 grudnia – wszyscy fani czworonogów powinni zakreślić tę datę w kalendarzu. Tego dnia chorzowskie schronisko organizuje Mikołajkową Paradę Kundelków. Wstęp wolny dla wszystkich!

Na to wydarzenie czekaliśmy wszyscy. W końcu zapadła decyzja, że czas zorganizować Paradę Kundelków. W związku z tym, że grudzień to czas świąteczny, więc i sam event będzie miał taki wydźwięk – informuje na Facebooku Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.

Niezwykle wyjątkowy spacer dla wszystkich fanów czworonogów, szczególnie tych, którym brakuje ludzkiego ciepła i dobrego domu został zapowiedziany na 5 grudnia. Parada ruszy wprost spod bram chorzowskiego schronu przy ul. Opolskiej 36.

Warto pamiętać, aby wziąć udział w Mikołajkowej Paradzie Kundelków trzeba pojawić się w schronisku o godzinie 10.00, gdyż właśnie wtedy pracownicy i wolontariusze zaczną wydawać pieski na spacer.

- Spacer rozpoczniemy spod schroniska, ul. Opolską, potem nową ścieżką w kierunku Amelungu. Tam zatrzymamy się na chwilę. Powrót zaplanowany jest tą samą drogą  - informują władze schroniska.

Liczba psiaków, które ruszą wraz z gośćmi schroniska na spacer jest ograniczona, zatem trzeba wziąć pod uwagę, że dla kogoś pieska może zabraknąć.

Mikołajkowa Parada Kundelków już 5 grudnia!

To jednak nie wszystko – przez wzgląd na świąteczny charakter wydarzenia władze schroniska przygotowały specjalne gadżety. W tym dniu każdy z uczestników otrzyma mikołajkową czapeczkę oraz pamiątkową przypinkę. Na dzieciaki będzie czekać słodki poczęstunek.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem spaceru zostanie zorganizowana zbiórka darów dla podopiecznych chorzowskiego schronu. Warto zabrać ze sobą dobrej jakości karmę, legowiska, ręczniki i koce, smycze, obroże czy miski, a dla kotów żwirek czy obroże feromonowe.

Schronisko można też wesprzeć poprzez udział w trwającej cały czas zbiórce środków, m.in. poprzez serwis Pomagam lub darowiznę, wykonując przelew na numer konta PKO BP O/Chorzów 90 1020 2368 0000 2202 0022 8247 (Tytułem: DAROWIZNA NA CELE TOZ).

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie (Facebook)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również